בית החולים הדסה הפך לראשון בעולם שהתחיל טיפול בחיסון פסיבי על ידי נסיוב של IgG לנגיף הקורונה

כזכור התחיל המרכז הרפואי הדסה כבר לפני חודשיים לאסוף פלזמות עשירות בנוגדנים מחולי קורונה שהחלימו, במטרה לייצר מהן טיפול עבור חולים קשים

בית החולים הדסה הפך לראשון בעולם שהתחיל טיפול בחיסון פסיבי על ידי נסיוב של IgG לנגיף הקורונה בימה - המעודכנים מעדכנים

הפלזמות נאספו בהדסה בעיקר בשיתוף פעולה עם בית דין צדק והעדה החרדית בירושלים, כאשר הציבור החרדי הגיע בהמוניו כדי לתרום פלזמה.


הפלזמות שנאספו מן המחלימים עובדו על ידי חברת קמהדע בקיבוץ בית קמה בנגב לנסיוב המבוסס על נוגדני igg לשם טיפול בחולי קורונה קשים.


יצויין כי המיזם היום פועל באישור משרד הבריאות ובשיתוף עם מגן דוד אדום, זאת לאחר שבמשך תקופה ארוכה מאוד המתינו בהדסה לאישור פעולה ממנכ״ל משרד הבריאות העוזב, אבל המשיכו באיסוף הדגימות עד להכנת הנסיוב, מתוך אמונה בצדקת הדרך והתוצאה של הצלת חיי אדם.


חברת קמהדע הינה הראשונה בעולם שהשלימה ייצור מנת IgG ל- COVID 19, צעד שמעורר עניין בינלאומי נרחב!


היום בשעות הערב ניתנה בהדסה מנת החיסון הפסיבי הראשונה בעולם לחולה במצב קשה מאוד - צעירה עם מחלת רקע אשר תוצאות בדיקות הסי טי שלה מדגימות ריאות לבנות לגמרי, וכל דרכי הטיפול המקובלות - לרבות אקמו, לא השפיעו על מצבה.


מספר שעות לאחר קבלת הנסיוב- נראה כי מצבה של החולה, המטופלת ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה מתייצב ומעורר אופטימיות זהירה.


מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין:


״אנו מחזיקים אצבעות להצלחת הטיפול בחולה הקשה, אשר באופן מאוד לא מפתיע מגיע מבית החולים הדסה, הממשיך לפעול כחלוץ לפני המחנה. צוותי בית החולים, לרבות אנשי בנק הדם ומערך דוגמי הפלזמה ואנשי המעבדות, פעלו רבות לשם הצלחת המיזם, והחיסון שניתן היום רק מחזק את אותה נחישות בה כולם פועלים בהדסה. אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק במבצע המורכב הזה בהדסה ומחוץ לה״.


הדר אלבוים

דוברת הדסה

שמן נדיף המופק מעלי אורגנו בר עשוי לרפא פסוריאזיס
ראש המכון הביולוגי: יכולים לייצר 15 מיליון חיסונים לכל האזרחים
הידעת? על הכרונוטיפים - טיפוסי זמן
תגלית חדשה על התפתחות מנגנון השמיעה בעוברים
דרכים טבעיות להקלת תסמיני גיל המעבר
המשקפיים החכמים של אפסון השתדרגו
המלון בחלל שייקרא על שמו של קצין נאצי
'נדודי שינה': מה חשוב לדעת כאשר קשה לכם להירדם
מחקר בינלאומי: חיים לאחר המוות
מודרנה: החיסון שלנו יעיל ב-95 אחוז