שר האוצר: יוארך המועד להגשת בקשות לשיפוי ימי הבידוד לעובדים

 שר האוצר, אביגדור ליברמן, נפגש אתמול עם נשיאות המגזר העסקי • בפגישה הציגו ראשי הענפים במשק את המלצותיהם לטיפול באתגרים המשקיים

שר האוצר: יוארך המועד להגשת בקשות לשיפוי ימי הבידוד לעובדים

שר האוצר אביגדור ליברמן נפגש אתמול (שלישי), עם חברי נשיאות המגזר העסקי בראשות דובי אמיתי והודיע על כוונתו לקדם תיקון חקיקה בימים הקרובים אשר יאפשר חלון הזדמנויות נוסף למעסיקים להגיש בקשות לשיפוי בגין ימי בידוד של עובדיהם.

במהלך הפגישה הוצגו המלצות הנשיאות להאצת הצמיחה: תקצוב משמעותי לטובת הנעת ההכשרות וההסבות המקצועיות, הקפאת כל שינוי רגולטורי על המגזר העסקי למשך שנתיים, בלימת חקיקה פרטית שפוגעת בעסקים ומעמיסה רגולציה, קידום רכש תוצרת מקומית, הסרת חסמים בהשקעות בתשתיות בישראל והגברת הגמישות של גופים פיננסים להשקעות בתשתיות לאומיות, הקמת One Stop Shop לעסקים, הסרת היטלים ואגרות עובדים זרים בעיקר ביחס לענפים כמו בניה, חקלאות וסיעוד, קידום רפורמה לרישוי עצמי בענף הבניה (בחוק ההסדרים) ועוד.

הצדדים סיכמו לשבת ולעבוד בשיתוף פעולה על מנת להעביר סוף סוף תקציב מדינה, לאחר תקופה ארוכה ללא תקציב, שיוביל להאצה וצמיחת המשק.

נשיאות המגזר העסקי הינה ארגון הגג היציג של העסקים בישראל המאגד 12 ארגוני מעסקים וארגונים כלכליים המייצגים כ-600 אלף עסקים ומעסיקים כ-2 מיליון עובדים וכן הוא הארגון שחתום על כל הסכמי העבודה במשק לצד ההסתדרות.

שר האוצר, אביגדור ליברמן אמר: "ראשית, אני מודה לכולם על הדיאלוג והדיון החשוב. אנחנו מנהלים משא ומתן ואני מצפה שהמגזר העסקי ידע להתעלות מעל שיקולים אישיים ושיקולי אגו ויחד נחזיר את הצמיחה למשק הישראלי. כולם צריכים להירתם ולתת כתף לנושא. אנחנו חייבים לנהל מדיניות פיסקאלית אחראית כדי להביא להתאוששות המשק".

"כפי שאמרתי בעבר, אני לא מתכוון לחלק מתנות חינם אלא לעודד השקעות והזרמת כספים למשק הישראלי. בנושא המצוקה בשוק הדיור, המפתח הוא הצע. המטרה שלי היא לחזק את הסקטור הפרטי ולייצר צמיחה בתחום החדשנות והתשתיות".

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי: "אנו מברכים על ההחלטות ואנו מקווים שלצד הארכת תוקף השיפוי ישוחררו גם החסמים הרגולטורים שמנעו ממעסיקים להגיש את הבקשות. המגזר העסקי הוא מנוע הצמיחה והקטר שמוביל את המשק ומלבד המשבר הגדול שחווינו בשנת הקורונה, הועמסו עלינו בשנים האחרונות רגולציה עודפת, מיסים עקיפים ועוד בירוקרטיות שפוגעות ברווחיות של העסקים וחוזרות כמו בומרנג לצרכן הקצה".

במפגש השתתפו חברי נשיאות המגזר העסקי: דובי אמיתי - יו"ר נשיאות המגזר העסקי ויו"ר התאחדות האיכרים בישראל, ד"ר גיא רוטקופף – מנכ"ל איגוד חברות הביטוח בישראל, אמיר חייק – נשיא התאחדות המלונות בישראל, ראול סרוגו – נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, עו"ד נמרוד ספיר – מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות, דוד לוי – יו"ר ארגון חברות האבטחה בישראל.

בנוסף, נכחו אורית בנבנישתי – יו"ר ארגון חברות לאספקת משאבי האנוש בישראל, עו"ד רועי כהן - נשיא להב - לשכת ארגוני העצמאיים בישראל, ניסים זוארץ – נשיא התאחדות תעשייני היהלומים בישראל, איתן מדמון - מנכ"ל איגוד הבנקים, מוקי גרידינגר – יו"ר התאחדות ענף הקולנוע, יוסי אלקובי – נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל וירון גינדי - נשיא לשכת יועצי המס בישראל.

שר האוצר ליברמן
מהן ההשלכות של קריסת חברת אוונגרד הסינית?
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1