סיכום חדשות השבת: רוסיה כובשת את מריופול

בביה"ח איכילוב זוהה מקרה ראשון בישראל של וירוס אבעבועות הקוף • אחרוני המתבצרים במפעל הפלדה שבעיר הנמל נכנעו • רוסיה הודיעה - פינלנד תנותק מצינור הגז הרוסי

סיכום חדשות השבת: רוסיה כובשת את מריופול נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

תם המצור: העיר מריופול נפלה לידי הצבא הרוסי

לאחר כמעט שלושה חודשים של לחימה, אחרוני האוקראינים המתבצרים במפעל הפלדה אזובסטאל שבעיר מריופול, נכנעו לכוחות הרוסים, כך דווח היום (שבת) ע"י משרד ההגנה הרוסי. לאחר כניעת המפעל, צבא רוסיה שולט בכול חלקי העיר. נשיא אוקראינה, ולודימיר זלנסקי, הודיע לבני ארצו על הכניעה בנאום ששודר בערוצי הטלוויזיה במדינה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

זאת ועוד, רוסיה הודיעה אתמול כי בכוונתה לנתק את פינלנד מאספקת הגז הטבעי שמספקת לה מוסקבה באופן מידי. צעד זה, מגיע ימים בודדים לאחר החלטת הלסינקי להגיש מועמדות לברית נאט"ו בעקבות החשש שגורלה יהיה דומה לזה של אוקראינה - אליה פלש פוטין כדי לעצור את הצטרפותה לברית.

מקרה ראשון של אבעבועות הקוף בישראל

גבר בשנות ה-30 לחייו שחזר מטיול במערב אירופה הגיע לחדר המיון של איכילוב עם נגעים מחשידים לווירוס אבעבועות הקוף שמטריד את העולם בשבועות האחרונים. מצבו הוגדר קל והוא אושפז לצורך הערכה והשגחה בחדר בידוד. בתגובה לאבחון, הצוות לטיפול במגיפות של משרד הבריאות הקדים להערב את הדיון על התפרצות המגפה בעולם והשפעותיה על ישראל.

קוף, אילוסטרציה

עימותים בג'נין: מחבל נהרג

במהלך פעולה יזומה של צה"ל סמוך לכפר דאן, מספר חשודים החלו לזרוק בקבוקי תבערה ולירות מרכב חולף לעבר הכוחות במקום. הלוחמים החלו לירות לעברם והתפתחו חילופי אש בין הצדדים. במהלכם, אחד הצעירים הפלשתינים שלקחו חלק באירוע נורה בפלג גופו העליון ונהרג לאחר שפונה לבית החולים. פלשתיני נוסף נפגע ומצבו מוגדר קשה.

מהומות בשכונת שמעון הצדיק - מחבל נפצע

במהלך השבת התפתו במקום עימותים בין ערבים ליהודים שכללו ידויי אבנים. במהלך הקטטה באזור נפצע אזרח ערבי באורח קל, הוא פונה לקבלת טיפול רפואי. במשטרה בודקים אם הוא נפגע מירי חם או מכדור אוויר. כוחות המשטרה הותקפו גם הם כשהגיעו למקום.

בסוריה מדווחים על הרוגים בתקיפה ישראלית באזור דמשק

הטלוויזיה הסורית דיווחה אמש על "הפעלת מערכת ההגנה האווירית כנגד תקיפה ישראלית באזור דמשק". בהמשך, הודיע צבא סוריה כי התקיפה הובילה לשלושה הרוגים וכי "ישראל ביצעה תקיפה אווירית במטחים של טילי קרקע-קרקע שכוונו לעבר נקודות בדרום דמשק, ומערכות ההגנה האווירית הופעלו והפילו את מרבית הטילים". לפי דיווחים סוריים לא רשמיים, ההרוגים בתקיפה הם שלושה קצינים ממערך הנ"מ של משטר אסד.

אילוסטרציההתפרעות בשמעון הצדיק השנה
הטירוף של טראמפ: התנפל על הסוכן החשאי שמנע ממנו להגיע לקפיטול
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת