מינוי היועמ"ש: בקשה משרי הממשלה שידרשו לקבל את נימוקי הוועדה

תנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ראשון) לפני זמן קצר לכל חברי הממשלה בבקשה שידרשו מוועדת האיתור למינוי היועמ"ש את הנימוקים להמלצת הוועדה, בטרם יצביעו על כ...

מינוי היועמ"ש: בקשה משרי הממשלה שידרשו לקבל את נימוקי הוועדה אילוסטרציה

תנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ראשון) לפני זמן קצר לכל חברי הממשלה בבקשה שידרשו מוועדת האיתור למינוי היועמ"ש את הנימוקים להמלצת הוועדה, בטרם יצביעו על כך בממשלה. *זאת, מפני שבמסמך ההמלצה שהגישה הוועדה – לא פורטו כלל הסיבות והנימוקים לבחירת שלושת המועמדים הסופיים.

התנועה מדגישה במכתבה כי אין בו הבעת עמדה לגבי כשירותו של מי מהמועמדים, אלא היא רק מבקשת לוודא שבפני חברי הממשלה עומדת כלל התשתית העובדתית הרלוונטית.

"מדובר בהמלצת ועדה מקצועית-ציבורית לתפקיד אשר הינו מורכב ורגיש ביותר, ואשר נקבע לגביו הן בוועדת שמגר והן בהחלטות הממשלה כי הוא נדרש להתמנות על-ידי הממשלה לאחר התייעצות עם ועדה מקצועית שתבחן את כישורי המועמדים, באופן שיבטיח ויחזק את עצמאותו של היועמ"ש. מקום שהמלצות הוועדה המקצועית-ציבורית הועברו לחברי הממשלה ללא כל התייחסות פרטנית באשר למועמדים אשר הומלצו על-ידי הוועדה, כזו הכוללת את חוות דעתה על כל מועמד, כישוריו, מידת התאמתו לתפקיד, ניסיונו בתחום והנימוקים בגינם הוא או היא הם אלה שמתאימים לכהן בתפקיד היועמ"ש, אין הוועדה מקיימת תפקידה נאמנה, באשר נפגעת יכולתם של חברי הממשלה לקבל החלטה סבירה, מנומקת ומבוססת על תשתית עובדתית ראויה בדבר האדם המתאים לתפקיד", ציינה התנועה לאיכות השלטון בפני השרים.

עוד ציין: "לא זו אף זו, חובת ההנמקה החלה על הוועדה לנמק את בחירתה לגבי כל מועמד ומועמד נגזרת לא רק מחוק המינויים ומהחלטות הממשלה מס' 2274 ומס' 1773, אלא גם מחובת ההנמקה הכללית החלה על כל רשות מנהלית".

"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת