גפני: "כהנא הוא איש הזוי"

גפני חברי הכנסת החרדיים במתקפה חסרתתקדים נגד שר הדתות כהנא אשר התראיין לחדשות 12 ותקף את חברי הכנסת החרדיים. כהנא אמר: "אני חושב שקואליציה של 61 זאת לא ...

גפני: "כהנא הוא איש הזוי" גפני

גפני חברי הכנסת החרדיים במתקפה חסרתתקדים נגד שר הדתות כהנא אשר התראיין לחדשות 12 ותקף את חברי הכנסת החרדיים. כהנא אמר: "אני חושב שקואליציה של 61 זאת לא קואליציה מספיק טובה".

עוד הוסיף: "על פני השטח מחרימים אותי וקוראים לי אנטיוכוס, אבל מתחת לפני השטח יודעים יפה מאוד לבוא ולדבר איתי - בין אם זה פוליטיקאים ובין אם זה רבנים גדולים. אני מדבר עם כולם".

עוד אמר: "אני בונה את תוכנית הכשרות שלי כדי לחזק את הרבנות, אם הרבנות תשתף פעולה התוכנית תהיה יותר טובה, אבל אנחנו בונים את המנגנון כך שגם אם לא יהיה שיתוף פעולה התוכנית הזאת תצא לפועל".

"אני רוצה שהגיור במדינת ישראל יהיה על פי ההלכה ויהיה מאיר פנים. היום חלק מהמתגיירים שמגיעים לאקט הגיור ממש חווים תחושה משפילה שלא רוצים אותם כחלק מהעם היהודי ואת הדברים האלה צריך לתקן", כך טען השר לשירותי דת.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הגיב לדבריו: "מתן כהנא הוא איש הזוי. האיש השנוא ביותר בחברה החרדית אחרי בנט ושקד ממציא המצאות כאילו מישהו ייכנס איתו לקואליציה, כל ההודעות שלו בעניין מצוצות מהאצבע ומשוללות כל יסוד. זה היה בתחילת הדרך שהיו כאלה שאמרו שהחרדים יצטרפו, וזה ממשיך עכשיו בהודעות הסרק שלו שאין מאחוריהן ולא כלום, רק איש הזוי.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה לדברי מתן כהנא: "הספינים של האיש הזה הזויים. אחרי שפעל רבות להרוס ולקעקע כל דבר שזיק יהדות נודף ממנו- רפורמת הכשרות, גיורים, פגיעה וזלזול ברבנים הראשים וברבני ערים והתחברות לגופים רפורמים ושונאי יהדות, כעת מגיע בהמצאות חדשות. שכהנא אומר שהוא מדבר עם הפוליטיקאים החרדים - נראה לי שהוא מתבלבל עם גלעד קריב שיש כיפה לראשו".

שר הדתות מתן כהנא עם שר הדתות לשעבר אביטן
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"
אזולאי שואל: "חלק מהתוכנית שלכם לצמצם את כוחו של הציבור החרדי?"
מקלב: "פתרונות של מפלגה אתאיסטית"