"להחליף ממשלה זאת משימה קשה וצריך להיות ריאליים"

את הדברים אמר חה"כ יריב לוין במהלך "כנס קטיף" והוסיף כי "הממשלה הנוכחית קמה כתוצאה משנאה של סער ואובססיה של בנט" • "לא הייתה כוונה להקים ממשלה עם רע"מ"

"להחליף ממשלה זאת משימה קשה וצריך להיות ריאליים"

יריב לוין כנס קטיף

מרכז מורשת קטיף

חה"כ יריב לוין מהליכוד אמר במהלך "כנס קטיף ה-7 לאחריות לאומית" כי "ישנו חשש אמיתי לאור הממשלה הרעה הזאת שקמה. היה אתמול מופיע אימים של ראש הממשלה בכנסת. אנחנו נמצאים במצב מסוכן. הייתי שותף להתייעצות ולכל המהלכים ואני אומר בצורה הברורה ביותר. לא הייתה כונה להקים ממשלה עם רע"מ היה לנו רצון שרע"מ לא תחבור לממשלה בצד השני. אמרנו לאורך כל הדרך שלא נקים ממשלה שתישען עליהם כי היא לא תוכל לתפקד".

חה"כ לוין המשיך ואמר כי "חה"כ סמוטריץ' צדק בגישה העקרונית שלו אבל הוא שגה לדעתי שגיאה טקטית גדולה מאוד שהובילה לתוצאה שאנחנו מתמודדים איתה. הוא סגר את מרחב התמרון ודבר נוסף הוא הכשיר לבנט ושקד את המהלך שתכננו. אני יכול לומר באחריות מלאה כי עם בנט היה חותם איתנו על הסכם קואליציוני שהוא לא הולך לצד השני והיה ברור שאין אלטרנטיבה היינו יכולים להקים ממשלה של 61 ללא רע"מ. לו נפתלי בנט היה הולך לצד שלנו גדעון סער לא היה חותם בצד השני. לו בנט היה חותם איתנו על הסכם הייתה קמה ממשלת ימין שיכול להיות שגם כחול לבן הייתה מצטרפת אליה".

לדבריו "הממשלה הנוכחית קמה כתוצאה משנאת חינם תהומית של גדעון סער כלפי נתניהו ואובססיה של בנט להיות ראש ממשלה בכל מחיר. אין מה לחפש פה מניעים אידיאולוגיים. אנחנו כאופוזיציה תפקידנו לייצר את הסדקים שיפילו את הממשלה כמה שיותר מהר. להחליף ממשלה זאת משימה קשה וצריך להיות ריאליים. מרכיביה יודעים שלא יהיו להם עמדות השפעה כמו היום ולכן יזהרו מלהפיל את הממשלה. הרוב המוחלט של ההחלטות הן החלטות שמתקבלות בממשלה ושם לא צריך אופוזיציה ולא צריך רוב. ההחלטות שמתקבלות שם ונוגעות לביטחונה של מדינת ישראל מתקבלות כאשר כוחות שמאליים רדיקליים מחליטים. ישראל מונהגת היום בהטיה שמאלית רדיקלית".

מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ
בני ברק: תקציב התברואה והניקיון קוצץ והועבר לתקציב החגיגות