נשיא התאחדות התעשיינים נגד העליה בתעריף החשמל

"על ממשלת ישראל לעצור את העלייה הצפויה בתעריפי החשמל כפי שהתחייבה הרשות וכפי שהתחייב ראש הממשלה הנבחר", מסר ד"ר רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים

נשיא התאחדות התעשיינים נגד העליה בתעריף החשמל ד

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר נגד בקשת רשות החשמל להקפיץ את תעריף החשמל ב- 8.2% ואמר כי צריך לבטל את ההעלאה לחלוטין.

זאת בהמשך להתחייבות הרשות מאוגוסט ולצד ההבטחה של ראש הממשלה הנבחר, בנימין נתניהו, כי יקפיא את תעריפי החשמל.

לדברי נשיא ההתאחדות, את העלייה בעלות החשמל ניתן לממן בלי להעלות את התעריף בכמה דרכים: הכרה ב - 4 מיליארד השקל שיתקבלו ממכירת תחנת הכוח אשכול והזרמתם חזרה למשק החשמל, פריסת ההעלאה של תעריפי החשמל עד שנת 2030 במקום 3 שנים בלבד כפי שמציעה הרשות ותיקון חקיקה שיאפשר הזרמה של תמלוגי הגז הטבעי חזרה למשק החשמל.

בנוסף יש לציין כי חברת החשמל ערכה גיוס כספים מוצלח בשתי הנפקות האג״חים האחרונות שלה, ואין לה בעיה תזרימית.

נשיא ההתאחדות אף פנה בנושא ליו"ר רשות החשמל, אמיר שביט לפני כשבוע, וכתב לו כי על הרשות מוטלת אחריות כבדה למניעת העלאת תעריף החשמל, שכן זו תגרור בהכרח שורה של השלכות שליליות על המשק כולו. בין ההשלכות- כניסה לסחרור אינפלציוני, עלייה ביוקר הייצור, עלייה בתעריפי המים והביוב ושורה של עלויות עקיפות נוספות כתוצאה מעליית מדד המחירים לצרכן.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר: ״על ממשלת ישראל לעצור את העלייה הצפויה בתעריפי החשמל כפי שהתחייבה הרשות וכפי שהתחייב ראש הממשלה הנבחר. זאת נוכח המצב הקשה, בו רבים מהעסקים מתקשים להתמודד עם העליות התכופות בתשומות שבשליטת הממשלה ואזרחי ישראל כורעים תחת נטל יוקר המחייה ומרגישים שהם מתקשים לעמוד בתשלומי המשכתנאות והחשבונות הרבים. ישנן דרכים להימנע מהקפצה זו, ויש ליישם אותן״.

שפעת עופות התגלתה בלול תרנגולי הודו במושב בית הלוי, בעמק חפר
שופרסל מכריזה על סל מוצרים נבחר ומוזל - "הורדנו-נעלנו"
מועצת רשות המים אישרה את העלאת תעריפי המים לבית בכ-3.5%
למעלה מ-1500 נקודות טעינה יוקמו בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור
יוקר המחייה: בכמה התייקרה הטחינה ב-4 שנים האחרונות
רופא שיניים עקר ארבע שיניים ללא סיבה
שוב: מחיר הדלק מתייקר הלילה בכ-40 אגורות לליטר
'אסם' הודיעה על סלמונלה במוצרי חומוס של 'צבר'
מקבלי רכב צמוד – מי הם?
הממונה על הבנקים הטיל עיצום כספי על בנק לאומי