לקראת בין הזמנים: חוף נוסף בכנרת לציבור החרדי

בשורה לציבור החרדי: חוף גולן יהפוך לחוף נפרד בעקבות ריבוי הנופשים החרדיים בבין הזמנים

לקראת בין הזמנים: חוף נוסף בכנרת לציבור החרדי

משרד הפנים ואיגוד ערים כינרת החלו בהכנות בחופי האיגוד, לקראת תקופת 'בין הזמנים'. משרד הפנים, הממונה על חופי הים בישראל, מתקצב את עבודות התשתית, לטובת הקצאת חוף נוסף לציבור החרדי לרחצה נפרדת בחוף גולן.

שרת הפנים איילת שקד: "אני מברכת על היוזמה להקצאת חוף נפרד נוסף לזה הקיים בכינרת, לטובת הציבור החרדי, המעוניין ברחצה נפרדת, אשר יוכל ליהנות גם הוא מחופי האגם הלאומי. אני מאחלת לכל תושבי ישראל, קיץ בטוח ומהנה בכינרת".

יו"ר איגוד ערים כינרת עידן גרינבאום אומר, כי מועצת איגוד ערים כינרת מברכת את כלל תושבי ישראל ומאחלת חג שמח לכלל תושבי ישראל. גרינבאום מציין, כי חופי איגוד ערים כינרת ערוכים לקבלת הקהל הרב הצפוי בתקופת 'בין הזמנים' וכי כחלק מההערכות וצפי לקהל רב בחופים, יתוגברו כוחות השיטור והפיקוח בחופי הכינרת, בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל והשיטור הימי.

כמו כן, יפעל מוקד מצלמות האבטחה, המשדרות מכלל החופים לאורך כל היממה בכדי לדאוג לביטחון הנופשים.

בחוף גולן של איגוד ערים כינרת יוסדרו תשתיות זמניות על מנת לאפשר רחצה בהפרדה במקטע חוף נוסף על זה הקיים בחוף כינר. החוף הנפרד הנוסף, יוקצה לציבור החרדי בפרט ולכל אזרח בכלל, שירצה לשהות בחוף מופרד בהתאם להנחיות ההפרדה בחוף.

הקצאת החוף אושרה במועצת איגוד ערים כינרת וזאת עקב מחסור בחופים נפרדים זמינים לציבור הדתי חרדי בסובב כינרת. ההפרדה בחוף תתקיים לתקופה מוגבלת של בין-הזמנים, החל מ-י' אב ה'תשפ"א ועד ל' אב ה'תשפ"א (19.7.2021-8.8.2021).

חוף גולן ממוקם בחלקה הצפון מזרחי של הכנרת בסמוך לישוב רמות, ליד כביש 92 או במילים פשוטות יותר, בצד השני של טבריה.

החל מהיום למשך שבוע, חוף גולן ייסגר לכניסת ורחצת נופשים וזאת עקב עבודות ההסדרה אשר יערכו במקום. יש לציין כי לצערנו, החוף לא יהיה נפרד בשבת קודש.

עבודות להקמת החוף הנפרד בכנרתחוף כנרחוף נפרד בכנרת

באיגוד ערים כינרת מזכירים לציבור המגיע לנפוש בחופי הכינרת, כי כל חופי איגוד ערים כינרת הינם חופים שקטים, בהם אסורה השמעת מוסיקה ושימוש במגברים.

האיגוד קורא לנופשים בחופים להישמע להוראות המצילים וצוות החופים, להיות סבלניים ואדיבים ולהתחשב בכלל הציבור המעוניין לנפוש בחופים בימים אלו, לרחוץ רק בחופים מוכרזים בהם קיימים שירותי הצלה, לא להיכנס למים עם אביזרי ציפה (מזרונים, אבובים וכד') עקב סכנת היסחפות, לשתות הרבה מים, לחבוש כובעים ולהקפיד על שמירה אקטיבית על הילדים בחוף ובמים.

עוד מציינים באיגוד ערים כינרת, כי צוות מנהלי החופים, צוותי הניקיון וההסברה עושים רבות בכדי שלכל הנופשים יהיו חופים ערוכים ונקיים ומבקשים להשליך את האשפה לפחים המיועדים לכך ולא להשאיר אשפה בשטח, המזהמת את המים והסביבה. .

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!