רק 9 חולים פעילים בצפת, חמישה חולים בלבד בשבוע האחרון!

ממשיכה לנצח את הנגיף: לראשונה זה חצי שנה מספר חד ספרתי של חולים בעיה"ק צפת

רק 9 חולים פעילים בצפת, חמישה חולים בלבד בשבוע האחרון! צפת עיר ירוקה בניין העירייה נצבע ירוק

המאבק בקורונה נמשך והעיר צפת מוכיחה כי למרות כל המורכבויות ניתן להגיע לתוצאות מרשימות: בעיר צפת עברו למספר חד-ספרתי של חולים פעילים ובמהלך השבוע האחרון התגלו בעיר המונה 40,000 תושבים ומורכבת מציבור חילוני, חרדי, דתי, ערבי, עולים חדשים וכו', רק 5 חולים פעילים. המהפך של צפת מעיד עד כמה נכון להעניק סכמויות לרשויות המקומיות.

לפני כחודש וחצי כשבצפת היו כ 300 חולים פעילים, החליט ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שהוא מפסיק לחקות לממשלת לישראל ועובר על דעת עצמו לטיפול עצמאי של עיריית צפת בנגיף הקורונה. לאחר שהבין כי משרד הבריאות חדל מלבצע חקירות אפידמיולוגיות ולפרסם את מסלולי הנדבקים הקוטעים את שרשרת ההדבקה, וברגע שראה איך עירו הופכת לאדומה יותר ויותר החליט אוחנה על שינוי השיטה וטיפול אישי בנושא. בתוך 24 שעות הקימו בעיריית צפת מוקדים ייעודיים לטיפול בכל הנושאים: חקירות אפידמיולוגיות אישיות, פרסום מסלולים ברשתות החברתיות, קבוצות הוואטסאפ ואפילו בהודעות קוליות לטלפונים הכשרים, מוקד מיוחד שפונה לכל אחד מהחולים המאומתים ובודק האם יש צורך בסיוע, קניות, תרופות וכו', שירותי הרווחה המשיכו הפעילות מול הקשישים ונתמכי הרווחה, יחידת הפיקוח תוגברה, הגבירה את הסיורים והאכיפה בשטח ופעילות ההסברה נמשכה סביב השעון לכל המגזרים המרכיבים את האוכלוסייה בצפת. כמו כן מידי יום עובר כרוז בשכונות עם הנחיות מפורשות, חוברות הסברה מחולקות מדלת לדלת והערכות מצב מתקיימות מידי יום. התוצאה: מעשרות חולים חדשים מידי יום במהלך השבוע האחרון התגלו 5 חולים חדשים בלבד בעיר, והעיר האדומה הפכה לאחת הירוקות ביותר בישראל עם 9 חולים פעילים בלבד ולראשונה מזה כחצי שנה עברה למספר חד ספרתי של חולים!.

סיפור ההצלחה של צפת ממחיש עד כמה נכון לתת לרשויות לנהל את המאבק בנגיף, ההיכרות עם הציבור, הקהילות, האזורים הזקוקים לטיפול בצורה שונה וכו' מובילים לתוצאות יוצאות דופן. בצפת כאמור חיים כ 40,000 תושבים מכל פסיפס האוכלוסייה המאפיין את מדינת ישראל ובאחוזים גבוהיים, ההרכב המיוחד של צפת מציב אתגר גדול במיוחד שגם אותו הצליחו לנצח בעיריית צפת.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "העיר צפת עם כל המורכבות שלה הפכה לירוקה בזכות העבודה המדהימה של עובדי העירייה שלקחנו על עצמנו את האחריות וניהול המאבק בנגיף ובזכות שיתוף פעולה פורה של תושבי העיר. אך אל לנו לעצור כאן- אנחנו חייבים להמשיך להקפיד על ההנחיות כי הנגיף יכול להתפרץ ברגע".

הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים
"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים