"חייבים לשמוע להוראת הסדרנים": הרב יהודה אריה דינר על מתווה מירון

לקראת הילולת הרשב"י במירון שתיערך בעוד ימים אחדים, הרב יהודה אריה דינר , רב מרכז בני ברק, פונה לשומעי לקחו ומפציר להישמע להנחיות מארגני ההילולא

"חייבים לשמוע להוראת הסדרנים": הרב יהודה אריה דינר על מתווה מירון

"חייבים לשמוע להוראת הסדרנים": הרב יהודה אריה דינר על מתווה הילולת הרשב"י במירון

בימה

"אנחנו עומדים כמה ימים לפני ל"ג בעומר, יום ההילולא של רשב"י וכל אחד רוצה לקחת רוחניות כמה שאפשר באותו היום. שמעתי מבעל שבט הלוי זצ"ל הגר"ש וואזנר זיע"א שהחסידים שהיו בישיבת חכמי לובלין באותם ימים, היו יושבים בחדר שיעורים וחוזרים על המימרות של רבי שמעון בר יוחאי".

הרב דינר אף ציטט בעניין זה את דברי הרב שך זצ"ל ויבדלחט"א הרב אדלשטיין שליט"א: "זה הקשר הכי טוב עם רשב"י. הרב שך היה אומר לנו תמיד: אדרבא, רוצים קשר עם רשב"י? הכי טוב לשבת ללמוד בגמרא, כל מקום שיש מימרא בשם ר' שמעון, זה רשב"י. כששפתותיו דובבות בקבר, אז מקבלים הכל. גם ראש הישיבה הרב גרשון אדלשטיין, אומר לשבת ללמוד ובכך שואבים רוחניות בצורה הכי טובה".

עם זאת, הבהיר הרב דינר כי "מי שבכל זאת רוצה ללכת, צריך לדעת שבשנה שעברה היה מה שהיה ולכן חייבים לשמור על ההוראות של הסדרנים, ולשמור על השעות שמותר לשהות שם. לשמור על הסדר, והשם יעשה שבזכות זה יתקבלו כל התפילות וישועת השם כהרף עין".

קריאתו של הרב דינר מגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש, כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. במהלך השבוע, רבנים ובני משפחות קרבנות האסון שנספו, צפויים לצאת אף הם בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.

בניגוד לשמועות: באור הרשב"י נערכים לארח את הרבבות בכניסה למירון‎‎
חכם שלום פדה את החמור ברחובה של עיר • גלריה‎‎
הרב מיכאל לסרי - מעלת רבי שמעון בר יוחאי
ל''ג בעומר במירון: כך עולים לציון
כך תצליח "לנצח" במלחמת המדות! • צפו
מתי יהיה מותר לנשים לעשות הכנות לחג שבועות תשפ"ב • הלכה יומית
מדוע לא מלו ישראל במדבר? • דף היומי
הרב יצחק זילברשטיין - ל"ג בעומר
ב'אור לציון' התכנסו להספד על ראש הישיבה ככלות השבעה • גלריה‎‎
אהבת חינם? למה "חינם"? • צפו