ח"כ בוסו לאו"ם: מדוע לא תחשיבו את הרב אוחיון כנפגע טרור?

בעקבות הפרסום ב'בימה' - חה"כ אוריאל בוסו בפניה דחופה לשגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן בעקבות סירוב האו"ם להכרה ברב שי אוחיון הי"ד כנפגע טרור

ח"כ בוסו לאו"ם: מדוע לא תחשיבו את הרב אוחיון כנפגע טרור? אוריאל בוסו

ביום האתמול העלנו ידיעה העוסקת בכך שבאו"ם לא מחשיבים את הרב שי אוחיו הי"ד כ'נפגע טרור". בעקבות כך פונה היום חה"כ אוריאל בוסו בדחיפות לשגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן בעקובת סירוב האו"ם להכרה ברב שי אוחיון הי"ד כנפגע טרור:


חה"כ בוסו ציין במכתב: "הזדעזעתי לשמוע על סירוב האו״ם להכיר בנרצח הרב שי אוחיון הי״ד שנרצח בדם קר לפני כארבעה חודשים ע״י מחבל מתועב על רקע לאומני - כנפגע טרור. כך עולה מנתוני אתר האו״ם שסירב להכליל את שמו של הנרצח ברשימת הנרצחים נפגעי הטרור לשנת 2020".


עוד ציין חה"כ בוסו בפנייתו לשגריר: "החלטה קשה זו מכה בתדהמה את מדינת ישראל ואת אזרחיה, ומוסיפה שבר על שבר למשפחת הנרצח הי״ד, לאלמנה וליתומים הרכים שהותיר, ולכל העם היושב בציון".


"קביעה זו היא בניגוד להכרת מדינת ישראל ברב שי אוחיון כנפגע טרור שנרצח על רקע לאומני ואשר בגינה הוגש כתב אישום כנגד המחבל".


החלטה זו הוסיף בוסו: "יוצרת לגיטמציה למפגעים ולמרצחים ביודעם כי אין דין ואין דיין ואיש הישר בעיניו יעשה ודם יהודי נעשה הפקר".


בוסו סיים בפנייתו: "אני דורש ומבקש את התערבותך המיידית כנציג ישראל באו״ם לתיקון העוול ולהכרה רשמית ופומבית בנרצח הי״ד כנפגע טרור הן ברישומים הפנימיים והן ברישומי החוץ הכוללים את האתר הרשמי של האו״ם".

"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ
השבעת ביידן: כוחות הביטחון זורמים לוושינגטון
למרות שייעצר: האופוזיציונר חוזר לרוסיה
החרם נמשך: יוטיוב השעתה את חשבונו של טראמפ
האם טראמפ בדרך להדחה נוספת?
טראמפ על אדלסון: "העולם איבד אדם דגול"
לאחר נתק ממושך: טראמפ ופנס נפגשו
הלך לעולמו: המיליארדר היהודי שלדון אדלסון