נתניהו: "מה לי ולו?"

רה"מ הכחיש בשיחות סגורות שיש שיתוף פעולה עם יו"ר רע"מ • "רק לפני חודש הוא הצביע עם לפיד על חוק שהיה אמור למנוע ממני לכהן כראש ממשלה"

נתניהו: "מה לי ולו?" טיבי ונתיהו

בכלי התקשורת השונים מרבים לאחרונה לדווח על הטוענים כי בין נתניהו ליו"ר רע"מ קיימים "דילים פוליטיים ושיתופי פעולה". לפי הפרסום של יהודה שלזינגר בישראל היום שנראה כי בשיחות סגורות נשמע נתניהו אחרת לגמרי: "ברור שאנחנו נגד מנסור עבאס, הוא מהתנועה האסלאמית" ואף ציין: "מה לי ולו?!"

לדברי נתניהו, "אנחנו מתחרים על הקולות. הוא מתחרה נגדי. מדברים על שיתוף פעולה בינינו, מה אני אגיד, ממש שיתוף פעולה נפלא. רק לפני חודש הוא הצביע עם יאיר לפיד על חוק שהיה אמור למנוע ממני לכהן כראש ממשלה".

נתניהו מאמין שמדובר בקמפיין מתוכנן שמאחוריו עומדים אנשי ושנועד להכשיר את קולות הערבים ליום שלאחר הבחירות, אז יוכלו להקים ממשלה בהישענות על קולות הערבים. "הם (גוש 'רק לא ביבי',) מנסים להכשיר אותם כדי שיוכלו ללכת עם בל"ד. אנחנו לא מכשירים אותם, אני נגדם, זו תעמולה של השמאל. אנחנו בעד המצביעים הערבים אבל לחלוטין נגד המפלגות האנטי־ציוניות".

נתניהו אינו מצביע על מספר מנדטים שלדעתו אפשר להביא מהציבור הערבי לליכוד, אבל לדבריו, בציבור הערבי יש היענות מדהימה. "הרבה תומכים, הרבה אנשים, מאוכזבים מזה שהמפלגות הערביות הצביעו נגד הסכמי השלום שהבאתי". לדבריו, יש "אינסוף" מועמדים בציבור הערבי המתחרים על שריון של מועמד מהמגזר לרשימת הליכוד.

אמש התקיימה פגישה מקוונת בין ראש הממשלה לבין ועד ראשי הרשויות הערביות בישראל. עוד לפני הפגישה דווח על כך שכמה ראשי ערים ערביות מתכוונים להחרים את הפגישה. בליכוד אמרו כי "הפגישה נקבעה לאחר שוועד ראשי הרשויות הערביות, יחד עם מרכז השלטון המקומי, פנו לראש הממשלה וביקשו פגישה דחופה כדי להשתתף בתוכנית שראש הממשלה מגבש ויציג בקרוב למאבק בפשיעה ובאלימות הגואה בחברה הערבית".

לדברי הליכוד, "גורמים רדיקליים ניסו להפעיל לחץ על ראשי הרשויות שלא להשתתף. חלק מאותם גורמים רדיקליים התנגדו להקמת תחנות משטרה בערים ערביות ולא עשו דבר מול משפחות הפשע בחברה הערבית".

מנדלבליט הקפיא העברת חיסונים לקורונה למדינות זרות
גנץ לנתניהו: עצור את העברת החיסונים למדינות זרות
ליברמן על יש עתיד: אין עתיד עם ש"ס ויהדות התורה
סע⁣ר לנתניהו: "אתה הולך הביתה"
נתניהו חושף: "סער ובנט משקרים"
ועדת החוקה קיצרה את תוקף תקנות הכניסה והיציאה מישראל
על סף דמעות: אבתיסאם מראענה התנצלה
דרישה מהיועמ"ש: לחקור מגעים בין סגן השר מהליכוד לפלסטינים
משלוח המנות המפתיע לחברי הכנסת
הממשלה אישרה: ההגבלות לפורים