דרעי: לא שואף להשתדרג בממשלה הבאה

"משאיר את הכבוד והיוקרה למי שמחפש." כך טען של יו"ר ש"ס השר דרעי בוועידת בשבע • "לגדעון סער ולנפתלי בנט אין שום סיכוי שבעולם להקים ממשלה" • צפו בראיון

דרעי: לא שואף להשתדרג בממשלה הבאה

שר הפנים אריה דרעי התראיין לעורך עיתון בשבע עמנואל שילה בוועידה השנתית של קבוצת בשבע- ישראל 2030 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

השר דרעי התייחס לאפשרות שלא יילך עם נתניהו אחרי הבחירות- "אני לא רוצה לדבר היפותטי, אני מדבר מעשי. אין סיכוי לא לגדעון סער ולא לנפתלי בנט שום סיכוי שבעולם להקים ממשלה.אני רואה את התוצאות של הסקרים, עד הבחירות זה יילך ויתכנס יותר ויותר. מי שמקים ממשלה זה ראש המפלגה הגדולה. מה שלא יגידו הוא יהיה פי שלוש מכל מפלגה אחרת. הציבור הלאומי והימני רוצה את נתניהו כראש ממשלה. הוא מקבל את האמון של הציבור. הוא גם האיש המתאים ביותר לעניין."

לדבריו- "כדי שגדעון סער יהיה לו 61 גוש חוסם לנתניהו והחרדים הוא צריך את נפתלי בנט איתו ביחד, אני לא מעלה על דעתי שנפתלי בנט, תשאלו אותו, את נפתלי בנט, את איילת שקד ואת מתןו כהנא ואת כל האנשים שלו –האם הם יעשו גוש חוסם ביחד עם הרשימה המשותפת, ביחד עם מרצ, ביחד עם מפלגת העבודה שהפכה להיות יותר גרוע ממרצ. שמה מספר 4 הרב הרפורמי, לצערי הרב רודף את כל מה שקשור ליהדות המסורתית ולסטטוס קוו- האם הם איתם יעשו גוש חוסם כדי לחסום את נתניהו, ולכן עם כל הכבוד- לנתניהו ולמחנה שלנו בריא לי מעל כל ספק שאחרי הבחירות יהיה לנו למעלה מ61 ביחד עם הציונות הדתית של סמוטריץ וביחד עם נפתלי בנט, ואנחנו נקים ממשלה וגם גדעון סער, אני מאמין וגם אלקין כשהם יראו שיש לנו ממשלה- בסוף הם יבואו, יקבלו את המקום המכובד שמגיע להם שאולי מתברר שבאמת היתה טעות שגדעון סער לא שר בממשלה כפי שמגיע לו."

השר דרעי התייחס גם לתפקוד הממשלה- כי " הממשלה הפריטטית היא התגלמות חוסר אונים" והוסיף כי "כחול לבן היתה להם משימה אחת כל היום להוכיח ולהוכיח ולהוכיח שהם יושבים עם נתניהו אבל סולדים מנתניהו" לדבריו התעקשות כחול לבן על מתן אישור להפגנות "התירו את הרצועה בכל הארץ. אנשים אמרו אם להם מותר, למה לנו אסור?"

השר דרעי אמר - "בפעם השלישית שלא הייתה ברירה אחרת חשבנו שהקמת ממשלה רחבה שיש בה יתרונות , אחדות, משדר אחדות, משדר יציבות והנסיבות שהיו אז. אבל לצערי הפריטטיות הזו היא למעשה התגלמות של חוסר אונים. קשה מאוד היה לתפקד כאשר כחול לבן לקחו את זה היתה להם רק משימה אחת כל היום להוכיח להוכיח ולהוכיח שהם יושבים עם ביבי נתניהו אבל סולדים מביבי נתניהו" עוד הוסיף "אם אני מסתכל על הקורונה שאנחנו מתמודדים איתה עם כל העולם וזה קשה ולא פשוט אבל אחד הבעיות הקשות ההפגנות הללו. כחול לבן נלחמו בכל הכוח שלמרות הסגרים, למרות המצב הקשה להתיר את ההפגנות חלילה וחס שנתניהו יקבל כל מוצאי שבת הפגנה של אלפי איש בלי מסכות ואז זה התיר את הרצועה בכל הארץ. אנשים אמרו אם להם מותר למה לנו אסור, אסור להתפלל, אסור להתחתן וככה זה התחיל"

באשר להחלטת בית הדין הבינ"ל בהאג- "זו החלטה אנטישמית, אין לזה שום הסבר אחר חות מאנטישמיות מוחלטת. מתכוננים גם מבחינה מדנית גם מבחינות אחרות. אנחנו לא מכירים בהחלטה הזו. עברנו את פרעה- נעבור גם אותם."

השר דרעי אמר כי הרשויות המקומיות הם הכלי הביצועי הטוב ביותר. צריך לדבריו לקחת סמכויות ולהוריד לשלטון המקומי.

השר דרעי גם אמר כי מבחינתו לא שואף להשתדרג בממשלה הבאה- "משאיר את הכבוד והיוקרה למי שמחפש."

השר דרעי וועידת בשבע

וועידת בשבע 2030- מתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים

בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל
כוכבי ים מסוג גרגירנים נצפו בשמורת האלמוגים • גלריה
בני ברק: הוקם צוות חירום לטיפול בחשד לליקוי מבנים