בעקבות מטח הרקטות: איסור התקהלויות באזור המרכז ועוטף עזה

ההגבלות חוזרות: איסור התקהלות ברחבי מרכז הארץ ועוטף עזה, בנוסף לאיסור קיום הלימודים מחר • בנוסף, כללים מצילי חיים

בעקבות מטח הרקטות: איסור התקהלויות באזור המרכז ועוטף עזה

בעקבות ההסלמה במרכז הארץ, הוחלט על איסור התקהלות בדומה לזה שהיה בתקופת הקורונה. בנוסף, הלימודים בערים ובישובים הבאים יפסקו מחר: באזורי עוטף עזה, ולכיש.

כמו כן ,במרכז הנגב ודרום השפלה הלימודים יושבתו. בנוסף, בערים: אשדוד, אשקלון, באר שבע, נתיבות, שדרות ועוד יחולו ההחלטות הללו. בנוסף, בישובי גוש דן והשפלה, ההתקהלות מוגבלת ל-30 אנשים בשטח פתוח ו-300 איש במבנה.

להזכירכם, הבאנו את ההנחיות לשמירה על חייכם: מרחב מוגן אינו רק מקלט ציבורי או ממ"ד ובעת אזעקה ניתן לתפוס מחסה בחדר מדרגות - לאחר ירידה של 2 קומות. במידה ולא ניתן לרדת 2 קומות, יש להיכנס לחדר פנימי בבית (רצוי לכיוון צפון)

בעת קבלת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן תוך דקה וחצי ולפעול על-פי ההנחיות הבאות:

הנחיות לשוהים במבנה - יש להיכנס לממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), ממ"מ (מרחב מוגן מוסדי), מקלט, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי מוגן, לסגור את הדלת ואת החלונות. יש לסגור את הדלת ולנעול אותה על ידי סיבוב הידית ב-90 מעלות ולוודא שחלון הפלדה החיצוני וחלון האלומיניום הפנימי סגורים.

הנחיות לשוהים בחוץ:

בשטח בנוי - יש להיכנס למבנה קרוב.

בשטח פתוח - יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. חשוב לזכור, בעת פגיעת רקטה בקרקע, הדף הפיצוץ מסכן את היושבים או עומדים בפגיעה של רסיסים.

הנחיות לנוסעים ברכב:
- יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה קרוב.

אם לא ניתן להגיע למבנה תוך הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת ולהתרחק מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. רק במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך, להתכופף מתחת לקו החלונות ולהמתין 10 דקות.

לנוסעים בתחבורה ציבורית:

• בקו אוטובוס בינעירוני ובהסעות תלמידים - על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות. על הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות באוטובוס ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

• בקו אוטובוס עירוני - על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות, כדי שהנוסעים יוכלו לרדת מהאוטובוס ולהיכנס למבנה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה בפרק הזמן העומד לרשותנו, יש להתכופף מתחת לקו החלונות באוטובוס ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

• בנסיעה ברכבת - על הנהג להאט את המהירות ל-30 קמ"ש למשך 10 דקות ועל הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות בקרונות ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

חשוב לזכור - יש להישאר במרחב המוגן 10 דקות. חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הארץ. במקרה כזה, יש להרחיק סקרנים ולהודיע למשטרה. כמו כן, אין להתקהל באזור אירוע, ההתקהלות מסוכנת מחשש לירי רקטות נוסף. יש להמשיך ולהאזין להנחיות באמצעי התקשורת.

הנחיות פיקוד העורף לשעה זוהנחיות פיקוד העורף לשעה זוהנחיות בעת אזעקההנחיות בעת אזעקה
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל