ח"כ קטי שטרית ליועמ"ש: "פתח בחקירה כנגד ח"כ עפר כסיף בגין קריאה למרי אזרחי"

*ח"כ קטי שטרית (הליכוד) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה נגד ח"כ עופר כסיף שקרא למרד מעל בימת הכנסת וכן בראיון שלו לתקשורת

ח"כ קטי שטרית ליועמ"ש: "פתח בחקירה כנגד ח"כ עפר כסיף בגין קריאה למרי אזרחי"

חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד) פנתה היום במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט -בו היא דורשת לפתוח בחקירה נגד ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת - שקרא אתמול מעל בימת הכנסת וכן בראיון תקשורתי - למרד אזרחי.

כזכור, אתמול (ב') במליאת הכנסת ובראיון ל"רדיו נאס" המשדר לציבור הערבי הצהיר ח"כ כסיף קבל עם ועדה כי "אני קורא יום יום לציבור הרחב: זה הזמן למרי אזרחי לא אלים כנגד ממשלה שהולכת לקבור את כולנו תחת דיקטטורה רצחנית".

במכתב פנייה ליועמ"ש ציינה ח"כ שטרית כי דברי כסיף מהווים עבירה על חוק העונשין של מדינת ישראל, שקובע כי המרדה הינה עבירה פלילית שדינה עד חמש שנות מאסר. סעיף 136 (1) מגדיר כי המרדה היא "להביא לידי שנאה, בוז או אי-נאמנות למדינה או לרשויות השלטון או המשפט שלה שהוקמו כדין" וכן סעיף 136(3) מוסיף כי המרדה היא גם "לעורר אי רצון או מורת רוח בקרב יושבי הארץ".

ח"כ קטי שטרית מסרה כי: "פניתי ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד ח"כ עפר כסיף בעקבות קריאתו למרי אזרחי בתקשורת ומעל בימת הכנסת. זו לא אמירה ספונטנית, אלא נאום כתוב במליאה וקריאה לעשות מעשה שהוא חזר עליה גם בראיון. הדברים של כסיף נופלים תחת הגדרת עבירת המרדה על פי חוק העונשין ואסור לעבור על כך לסדר היום, ודאי לא בתקופה רגישה כמו זאת שהרוחות ברחוב סוערות ואין לדעת כיצד דבריו יתפרשו".

עוד הדגישה ח"כ שטרית כי מעשה ההמרדה חמור שבעתיים בזמן שמדינת ישראל, כמו יתר מדינות העולם, מתמודדת עם מצב חירום של מגיפה. "הניסיון להתחבא תחת המילים 'לא אלים' מבלי לתת פרשנות ולסמוך כי הרחוב הסוער ממילא בימים אלה ידע לפרשם בעצמו, משול להוספת דלק למדורה תוך היתממות כי מוסיף הדלק לא הצית מלכתחילה את האש ולכן לא אחראי לנזקים"

יש מצב? אז אולי לא חשבתם! אבל יש דיבור על הרצתו של רובי ריבלין לראשות הממשלה
יעלון קורא לגנץ - נחבור יחד, נפיל את הממשלה, ונקים ממשלת מיעוט בראשות יש עתיד
דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות
סמוטריץ': רה"מ האמיתי אבי ניסנקורן מוביל מדיניות שמאל בזכות הפחדנות של החרדים
ח"כ אבוטבול על עיתון הארץ: "את ההסתה נגד הציבור החרדי אני רואה בחומרה רבה"!
ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?