טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"

נשיא ארה"ב עזב את הבית הלבן בפעם האחרונה לאחר ארבע שנות שלטון • "תמיד אלחם עבורכם, אנחנו נחזור בצורה כלשהי"

טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות" טראמפ נפרד לשלום

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, עזב היום (רביעי) את הבית הלבן בוושינגטון לאחר ארבע שנות כהונה נפרד מהאומה האמריקנית בנאום בבסיס חיל האוויר אנדרוז בוושינגטון. כך מדווח ארז לין בישראל היום.


בנאום שנשא הנשיא בבסיס חיל האוויר אנדרוז בוושינגטון הוא אמר: "אלו היו ארבע שנים נפלאות. השגנו כל כך הרבה. אני רוצה להודות לכל מי שהגיע הנה, לצוות שלי על העבודה הקשה. למשפחה שלי, אין לכם מושג איזו עבודה קשה הם עשו".


"בנינו מחדש את הצבא, הקמנו חייל חדש שנקרא חיל החלל. טיפלנו בוותיקי הצבא. הם קיבלו יחס רע מאוד לפני שהגענו. הבאנו להם שירותי רפואה טובים. הבאנו הקלות במס, את ההקלות הכי גדולות בהיסטוריה של ארצנו. עוד מעט עוד חיסון יאושר, זה הישג מדהים, תראו בחודשים הקרובים מספרים טובים, המספרים של החולים יצנחו דרמטית כמו טיל".


טראמפ איחל הצלחה לממשל החדש ואמר כי הוא מאמין שאכן הוא יצליח. "יש להם בסיס טוב להצליח ולעשות דברים שלא נעשו בעבר". "עכשיו צריך לתת כבוד למשפחות שסבלו מהוירוס הסיני. כולנו יודעים מאיפה הוא הגיע אבל הוא דבר נורא", אמר הנשיא, כשהוא מטיל אחריות על סין להתפרצות נגיף הקורונה.


מוקדם יותר הבוקר הנשיא יצא למדשאת הבית הלבן, שם המתין לו המסוק הנשיאותי, מרין 1 ,והלהקה הצבאית במקום ניגנה את השיר "קריאת הקרב של החירות", המזוהה עם האיחוד ומתנגדי העבדות בתקופת מלחמת האזרחים, ועם הנשיא הרפובליקני הראשון, אברהם לינקולן. לאחר מכן המריא הנשיא לבסיס חיל האוויר אנדרוז.


במקביל, הנשיא הנבחר ג'ו ביידן נמצא בסמוך לבית הלבן וכבר רוצה להיכנס פנימה.


שר הדיגיטל דודי אמסלם (הליכוד) נפרד מטראמפ: "תודה לך על ההכרה בריבונות שלנו ברמת הגולן. תודה לך על העברת השגרירות לירושלים הבירה. תודה רבה לך על 'הסכמי אברהם' ועל כל פעילותך הברוכה במזה"ת. אלפי תודות לך ידידנו הנשיא דונלד טראמפ על היחס החם, ההתנהלות האוהדת ועל הקשר האמיץ".

מזכיר המדינה בלינקן: "מאוכזבים עמוקות מההחלטה לחקור את ישראל"
הגעש בגודל 25 ק"מ בעודו באוויר
איראן וסוריה מעורבים בזיהום החופים • "נבוא חשבון"
נתניהו: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפה"
בית הדין בהאג: פותחים חקירה נגד ישראל
בפנטגון חוששים מהתעצמות גרעינית של צ. קוריאה
"חייבים ללמוד מישראל": דרישה צבאית חריגה מצד סנטורים
צפו: מלוה מלכה השנתי של הגמ"ח המרכזי במדינות חבר העמים
תיעוד מרהיב - אלפי פרת משה רבנו השתלטו על שדה בקליפורניה
איראן מאיימת: "נבטל את ההסכם עם סבא"א"