ממלכת בהוטן מכריזה על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל

שר החוץ, גבי אשכנזי: "מעגל ההכרה בישראל גדל ומתרחב. כינון היחסים בינינו לממלכת בהוטן ישמשו אבן דרך נוספת בהעמקת קשרי ישראל במרחב אסיה"

ממלכת בהוטן מכריזה על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל טקס החתימה

ממלכת בהוטן וישראל חתמו הערב, על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים.


טקס החתימה נערך במעונו של שגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא. השגריר מלכא קיים טקס חילופי אגרות רשמיות עם עמיתו שגריר בהוטן בהודו.


בסוף שבוע שעבר שוחח שר החוץ אשכנזי עם עמיתו, הבהוטני, שר החוץ Tandy Dorji. במהלך השיחה סוכם על מועד החתימה וכן על גיבוש תוכנית עבודה משותפת בתחומי ניהול המים, החקלאות, הבריאות ועוד.


שר החוץ, גבי אשכנזי אמר: "ברצוני להודות לממלכת בהוטן ולברך על החלטתה לכינון יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל. החלטה זו הינה אבן דרך בהעמקת קשרי ישראל במרחב אסיה.


אני מזמין את ידידי, שה"ח דורג'י, לבקר בישראל לקידום שיתופי הפעולה בין המדינות. כולי תקווה שכבר בשנה הקרובה נארח בירושלים גם את מלך בהוטן לביקור ממלכתי ראשון מסוגו.


אני מבקש להודות גם לשגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא ולצוותו, על חיזוק היחסים בינינו לבהוטן ועל בניית המתווה שהביאה לחתימת ההסכם על כינון היחסים הדיפלומטים בינינו"


משרד החוץ מקיים עם הממלכה קשר באמצעות אגף מש״ב ובישראל משתתפים סטודנטים מבהוטן בחונכויות חקלאיות בארץ.


בשנים האחרונות נוהלו מגעים חשאיים בין המדינות, בהובלת משרד החוץ הישראל, מתוך מטרה להקים יחסים רשמיים, והתקיימו ביקורים הדדיים של משלחות מישראל בטימפו, בירת בהוטן וכן מבהוטן בארץ.


ממלכת בהוטאן, הגובלת בהודו ובסין, שוכנת בלב הרי ההימלאיה ומהווה אחד היעדים התיירותיים היפים והיחודיים בעולם. לבהוטן יחסים דיפלוטיים מלאים עם 53 מדינות בלבד והיא זו שהעניקה לעולם את "מדד האושר".


ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: אני מברך על כינון היחסים בין ישראל לבהוטאן שהם פרי נוסף של הסכמי השלום. אנו נמצאים במגעים עם מדינות נוספות שרוצות להצטרף ולכונן עמנו יחסים.


שר הביטחון בני גנץ אמר: מברך על כינון היחסים הדיפלומטיים המלאים עם בהוטן. זוהי עוד עדות להתפתחויות החיוביות במערך יחסי החוץ של ישראל שמוביל משרד החוץ בראשותו של גבי אשכנזי בחודשים האחרונים.

פלא הבריאה: סנאי גונב אוכל לציפורים • צפו
התגעגעם? האיחוד האירופי הכיר בישראל כמדינה ירוקה
שבת עולמית מיוחדת לכבודה של ירושלים בארץ ובתפוצות
מדהים: הקפות סביב כדור הארץ מהלווין • צפו
רעידת אדמה חזקה 5.4 עם אזהרת צונאמי
ראשוני: לאחר הטיל לדימונה סוריה הותקפה
חתיכות הקרח שנסחפו שברו את גדות הנהר • צפו בתיעוד
מאות מחוללי חמצן, מכונות הנשמה וציוד רפואי להודו בעקבות משבר הקורונה במדינה
רעידה משמעותית ביפן בעוצמה 6.8
ארה"ב: מיסיסיפי מאויימת ע"י טורנדו ענק • צפו