נס גדול: שלשה ילדים חרדים חולצו מסירה שנסחפה 3 ק"מ מהחוף

נס גדול ארע אתמול בכינרת: שלשה ילדים חרדים חולצו מסירה שנסחפה 3 ק"מ מקו החוף, הילדים לא היו חגורים בחגורות הצלה ולא נמצא ברשותם כל אמצעי תקשורת. השיטור הימי: הסירה הייתה מלאה במים ורק בדרך נס לא ארע אסון

נס גדול: שלשה ילדים חרדים חולצו מסירה שנסחפה 3 ק"מ מהחוף חילוץ הילדים מהכינרת

אמש התקבלה הודעה במוקד 100 של המשטרה מגבר שציין, כי נמצא הוא על החוף ומבחין בעשן מתוך אגם הכנרת ולטעמו מדובר באנשים שנמצאים במצוקה. עם קבלת ההודעה הוזנקו שוטרי השיטור הימי כנרת לאזור שתואר ותוך דקות ספורות איתרו השוטרים את שני הגברים בשנות ה-30 לחייהם, כשהם חגורים בחגורות הצלה, במרחק של כ- 2 ק"מ מקו החוף של חוף "הדקל". הגברים סיפרו, כי אופנוע הים כבה כנראה כתוצאה מתקלה והם היו ללא טלפונים ניידים או אמצעי תקשורת אחרים ולכן הדליקו לפיד עשן בכדי לסמן את מצוקתם.


בנוסף טיפלו שוטרי השיטור הימי בעוד שני אירועים דומים בהם נפלו הרוכבים מאופנוע הים, כשהם חגורים בחגורות הצלה, אך עקב הגלים הגבוהים והרוח המערבית החזקה לא הצליחו לשוב לאופנוע הים אשר נסחף במהירות הרחק מהם


לאחר הטיפול בשלושה אירועי חילוץ שונים של רוכבי אופנוע ים על ידי שוטרי השיטור הימי, הבחינו הם בסירת גומי במרחק של כ-3 ק"מ מקו החוף. השוטרים התקרבו בזהירות לסירה והבחינו בשלושה ילדים בגילאים שונים, שכלל לא חגורים בחגורות הצלה ולא נמצא ברשותם כל אמצעי תקשורת. בנוסף הבחינו השוטרים, כי הסירה הייתה מלאה במים ורק בדרך נס לא ארע אסון. הילדים חולצו לסירת השיטור הימי והובאו חזרה לחוף "השיקמים" בו שהו הוריהם.

null

חילוץ הילדים מהכינרת

במשטרה שבים ומדגישים לציבור


אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות, כמו"כ אין להכנס למים על גבי אמצעי ציפה: אבובים, סירות גומי או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות.


מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה.


ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף.


לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים, אופנועים וכו') - במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה. מפליגים באגם הכנרת - יש להצטייד בטלפון נייד בשהייה ממושכת ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה.


נתניהו: "מטרתי היחידה - לשמור על חיי המתפללים"
מכתב התראה לרה"מ נתניהו בדרישה להתנצל על שקרא למפגינים "מדגרת קורונה"
חרפה ושערוריה: המשטרה ריתכה את כל הכניסות לציון הרשב"י!!!
'נִתְרַפְּאָה כָּל הַמִּשְׁפָּחָה': אלמנתו של ר’ דוד אוברלנדר ז”ל - ילדה בן
תיעוד נדיר: מצוד תת ימי בעיני העדשה
בני ברק: יהודי בן 66 נפצע במהלך בניית סוכה
בשכונת רמות בירושלים: אישה שנפצעה במהלך בניית סוכה במרפסת ביתה
נתניהו: הכותל המערבי קדוש לא פחות מבלפור ושם אפשר להיות רק בקפסולות במרחק ק"מ
גנץ: "זו מלחמה על החיים שלנו, פיקוח נפש דוחה הכל"
משרד הבריאות מעדכן: כ7000 נדבקים ביממה האחרונה