החסידים תקועים: איפה שר החוץ אשכנזי? איפה ראש הממשלה? לאן נעלמו כל העסקנים?

גמזו ושאר הנשמות הטובות של ארצנו הקדושה לכלכו והתוצאות הם מזוויעות - אבל איפוה האכפתיות

החסידים תקועים: איפה שר החוץ אשכנזי? איפה ראש הממשלה? לאן נעלמו כל העסקנים?

אני רואה מהבוקר כל מיני צייצניים וכביכול עיתונאים שעוד לא ניגבו להם את החלב מהשפתיים ועם כל מיני גבובי מילים - מאשמים את אותם חסידים אשר בתוכם - ילדים קטנים שקופאים בגבול של בלארוס ללא אוכל ומים, אז שיהיה לכם ברור זה לא סתם אנטישמיות זה אנטישמיות מתמשכת, אם זה היה קבוצה של מטיילים ישראלים בלי כיפה על הראש - מזמן הם היו דואגים להם ומסדרים אותם טוב מאד.


וחוץ מזה נראה לי שהספקתם לשכוח מאיפה כל המצב הגרוע הזה נובע, אתם זוכרים מכתבו הקלוקל של הפרויקטור הכושל מיסטר גמזו, אז אולי הגיע הזמן הממשלה לאכול את הדייסה שהוא בישל לה והוא ממשיך לבשל עוד הרבה מכשולים למדינה.


חיים ויצהנדלר מעסקני החסידות מתאר: "אנדלמוסיה נוראית. פשוט קטסטרופה מה שהולך כאן. רק אלוקים יודע איך זה יגמר. אנחנו קופאים למוות. כאלף איש נמצאים כאן כרגע. אני בבלארוס מיום ראשון שעבר. יש כאן בגבול אנשים עם ילדים ומטלטלין מאתמול בחמש בערב. לבלארוס אי אפשר לחזור כי נצטרך בידוד שבועיים, ואין מצב שנעשה זאת ערב ר"ה ויו"כ. אנחנו ממש בין הפטיש לסדן. כל אבירי זכיות האדם לא מתעניינים בנו כי אנחנו חרדים. אם זה היה מונדיאל או ארוע ספורט היו מתערבים וזועקים מרה אבל תפילה לא מעניין. שבועיים אנשים לא ישנים בלילה או מתקלחים. זרוקים על מדשאות של תחנות דלק. קור אימים כאן. זו כבר ממש טרגדיה הומניטארית מה שמתרחש כאן".

חסידים שכל מטרתם לפקוד את ציון רבם כי כך הוא ציווה אותם, עשו את זה בתמימות בכל דרך אפשרית ובמרום לעזור להם תקעו להם מסמרים בגלגלים.

"המצב הוא שיש אלף יהודים בשטח הפקר בין הגבולות כשכל חטאם הוא הרצון להגיע לקברו של רבי נחמן", אמר נחמן בנשעיה, יו"ר המזכירות הארצית של חסידות ברסלב. "מדינת ישראל עשתה דמוניזציה לחסידי ברסלב בכל העולם, את המחיר משלמים עכשיו ילדים ומבוגרים שנמצאים ביער גומל בשטח הפקר בין מדינות". עוד אמר בנשעיה כי "ראש ממשלת ישראל, שריה ופקידה איבדו את אמון הציבור החרדי, זה לא קורונה, זה דעה קדומה".

בלילה האחרון הגיעו נציגים של הצלב האדום כדי לסייע לחסידים, מרביתם אזרחי ישראל. "היו פה ילדים שסבלו מהיפותרמיה, אנשים שהיו ברעב מוחלט", העיד משה, אחד החסידים שהגיע לבלארוס לפני כשבוע. "הם חילקו שתייה, אוכל ושמיכות, לפחות שנוכל לשהות פה בתנאים מינימליים. זה הזוי שמדינת ישראל הפקירה אותנו".

"הם ארגנו אוהל גדול לילדים, אבל זה לא הספיק. הילדים שלי ישנו בחוץ", מספר אחד מחסידי ברסלב.


סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש מגיב על היהודים שמעוכבים בגבול בין בלארוס לאוקראינה: "כשקיבלתי את המחזות ממאות רבות של יהודים הנמצאים בגבול שבין בלארוס לאוקראינה בתנאים קשים ומחפירים, מתוך תקווה שיוכלו להיות בראש השנה באומן, הזדעזתי ופניתי למספר גורמי ממשל באוקראינה ושרים בכירים בממשלת ישראל. הבעתי בפניהם חשש שעלול חלילה להתפתח שם משהו שיגמר לא טוב".

חשיפה: האם הכתב 'עמית סגל' באמת איכזב את 'נתניהו'?
לחברים לסירה! בואו לא נגזים!
משתחווים רווחים - מאמר נוקב ומאלף בראי התקופה
מהבטחות של "מלוניות" ל"מבנים נטושים"; אמר ס' ל'בימה'
הח"כ בזעם ל 'בימה': טיסות והפגנות כן, חגים ואומן לא
חֹק לְיִשְׂרָאֵל הוּא; מִשְׁפָּט לֵאלֹקֵי יַעֲקֹב (מתפילות ראש השנה)
השרה החרדית: "שיהיה ברור: כל מי שמתנגד לסגר - לא דואג לציבור, אלא להיפך"
האומנם? כתבים חרדיים מזלזלים במנהגים חסידיים?
טור דעה: האם מגיע לי סגר?
עובדות והנהגות שקיבל הגר"מ שטרנבוך מרבותיו על עבודתינו בחודש אלול