ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים"

ח״כ יעקב ליצמן אשר כיהן כשר הבריאות לשעבר צידד בעד התפטרותם של 2,500 מתמחים אשר הגישו את התפטרותם בעקבות התעלות משרד האוצר לממשמרותים הארוכות בנות 26 שע...

ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים" ח''כ ליצמן

ח״כ יעקב ליצמן אשר כיהן כשר הבריאות לשעבר צידד בעד התפטרותם של 2,500 מתמחים אשר הגישו את התפטרותם בעקבות התעלות משרד האוצר לממשמרותים הארוכות בנות 26 שעות

ליצמן אמר: "מאבק המתמחים לקיצור התורנויות מ 26 ל 18 שעות – צודק וראוי ביותר. אין כל ספק כי עבודה רצופה של מעל 16 שעות פוגעת באיכות הטיפול הרפואי הניתן לחולים, ומדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים".

עוד אמר שר הבריאות לשעבר: "כסגן שר הבריאות ולאחר מכן כשר הבריאות הובלתי את מאבקם ונלחמתי בכל דרך כדי לקצר את זמני התורנויות ל-16 שעות בלבד. לצערי ההסתדרות הרפואית דאז, התקפלה ולא הסכימה להמשך המאבק בנושא. יש לברך על החלטת ארגון ׳מרשם׳ מטעם המתמחים, להיאבק על הנושא החשוב והקריטי, שעיקרו הצלת חיים וייעול מערכת הבריאות. ברצוני לחזק את ידם של המתמחים ולשבח את פעילותם החשובה ומאבקם הראוי".

לסיום אמר ליצמן: "מצופה משרי הבריאות, הכלכלה והאוצר למתן יחס אחר ומכבד כלפי אלפי מתמחים העוסקים בעבודת קודש להצלת נפשות יום יום, שעה שעה, בתנאים בלתי נתפסים. המציאות בה אלפי מתמחים נדרשים להתפטר מתפקידם בשל חוסר היענות לדרישתם הצודקת והברורה, מעידה על כאוס וחוסר אחריות משוועת".

ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים
"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים
כך תשמחו בבטיחות במדורת ל"ג בעומר
גם לתינוקות יש אקנה: על בעיות עור מרגע הלידה
למרות בקשותיו: לא נבדק על ידי קרדיולוג, כעבור יומיים התמוטט ונפטר
כיצד להגן על עור הפנים מנזקי השמש לאורך שנים + טיפים ועיצות לקיץ
סערת הסלמונלה: כל מה שחשוב לדעת על החיידק שעלה לכותרות
"בגלל טעות של מנתח, התינוקת נכה ב־100%"
כך עקף הציוד הרפואי את הפקקים בנמל
בני ברק: פעוט נכווה משתייה רותחת