ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים"

ח״כ יעקב ליצמן אשר כיהן כשר הבריאות לשעבר צידד בעד התפטרותם של 2,500 מתמחים אשר הגישו את התפטרותם בעקבות התעלות משרד האוצר לממשמרותים הארוכות בנות 26 שע...

ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים" ח''כ ליצמן

ח״כ יעקב ליצמן אשר כיהן כשר הבריאות לשעבר צידד בעד התפטרותם של 2,500 מתמחים אשר הגישו את התפטרותם בעקבות התעלות משרד האוצר לממשמרותים הארוכות בנות 26 שעות

ליצמן אמר: "מאבק המתמחים לקיצור התורנויות מ 26 ל 18 שעות – צודק וראוי ביותר. אין כל ספק כי עבודה רצופה של מעל 16 שעות פוגעת באיכות הטיפול הרפואי הניתן לחולים, ומדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים".

עוד אמר שר הבריאות לשעבר: "כסגן שר הבריאות ולאחר מכן כשר הבריאות הובלתי את מאבקם ונלחמתי בכל דרך כדי לקצר את זמני התורנויות ל-16 שעות בלבד. לצערי ההסתדרות הרפואית דאז, התקפלה ולא הסכימה להמשך המאבק בנושא. יש לברך על החלטת ארגון ׳מרשם׳ מטעם המתמחים, להיאבק על הנושא החשוב והקריטי, שעיקרו הצלת חיים וייעול מערכת הבריאות. ברצוני לחזק את ידם של המתמחים ולשבח את פעילותם החשובה ומאבקם הראוי".

לסיום אמר ליצמן: "מצופה משרי הבריאות, הכלכלה והאוצר למתן יחס אחר ומכבד כלפי אלפי מתמחים העוסקים בעבודת קודש להצלת נפשות יום יום, שעה שעה, בתנאים בלתי נתפסים. המציאות בה אלפי מתמחים נדרשים להתפטר מתפקידם בשל חוסר היענות לדרישתם הצודקת והברורה, מעידה על כאוס וחוסר אחריות משוועת".

תרגעו: כל הדרכים להתמודדות עם מתח
לאחר שהתחסנו: זוהה ווריאנט חדש אצל שבים מאפריקה
ביקורת על משרד הבריאות: הצבא מחליף את הרופאים
מחקר ישראלי: תרופה עתיקה יכולה לנצח את הקורונה
דרעי חנך את יחידת אופנועי החסד של "רפואה ושמחה" • צפו
פייגלין לד''ר פרייס: "אני לא מאמין למילה שלך"
"ד"ר אלרעי פרייס היא עובדת של חברת פייזר"
החל מהיום: ניתוחי החלפות מפרקים בעזרת זרוע רובוטית
גרון: דלקת, כאבים, צרידות – איך נוכל להתגבר על כל זה
ממה נגרמים פצעונים ואיך להתמודד איתם?