"קרה לי נס": נהג המונית שהסיע את המחבל משחזר

הנהג: "הוא עצר אותי ברחוב, שאל אם אני פנוי, דיבר עברית טוב ויפה, ועלה לרכב" • מפכ"ל המשטרה שיבח את כוחות הביטחון: "הנוכחות הגבוהה של הכוחות הביאה להסגרת...

"קרה לי נס": נהג המונית שהסיע את המחבל משחזר

הנהג: "הוא עצר אותי ברחוב, שאל אם אני פנוי, דיבר עברית טוב ויפה, ועלה לרכב" • מפכ"ל המשטרה שיבח את כוחות הביטחון: "הנוכחות הגבוהה של הכוחות הביאה להסגרתו של המחבל". כך פורסם ב'ישראל היום'.

היום (ראשון) התראיין ל"גלי ישראל" נהג המונית שהסיע את המחבל אמש (שבת) בדרכו להסגיר עצמו בתחנת המשטרה, מבלי לדעת שהוא מסיע את המחבל: "אספתי את המחבל איפה שנמצאים המגרשים של בית"ר ירושלים בבית וגן.

"הוא עצר אותי ברחוב, שאל אם אני פנוי, דיבר עברית טוב ויפה, ועלה לרכב, שמתי לב שהוא קצת מפוחד. הורדתי אותו במשטרה ופתאום אחרי שנסעתי הגיחו 400 ניידות אחרי. השוטר אמר לי 'אלוהים אוהב אותך', אני מסתובב אחורה ורואה את האקדח עם הכדורים במושב האחורי. הייתי יכול לקבל כדור בראש. קרה לי נס".

בתוך כך, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, שיבח הבוקר את כוחות הביטחון שהביאו ללכידתו של המחבל שביצע את הפיגוע שאירע הלילה סמוך לעיר העתיקה: "מרגע הדיווח הראשוני על הפיגוע בירושלים פעלו משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי בשילוב זרועות במטרה להביא למעצר המחבל.

"ברגע שהמחבל הבין כי הנוכחות הגבוה של הכוחות המשולבים של מחוז ירושלים, משמר הגבול, ושירות הביטחון הכללי לא תשאיר לו ברירה, הוא הסגיר עצמו למשטרה והועבר מיד לחקירת שב"כ".

עוד הוסיף שבתאי ואמר: "אני רוצה לשאת תפילה להחלמת הפצועים מהפיגוע ומי ייתן וייתגברו על הפציעות במהרה. אני רוצה להודות למפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן שפיקד על הכוחות בשטח מרגע הפיגוע ועד לכידת המחבל. שיתוף הפעולה הפורה בין כלל כוחות הביטחון הוכיח את עצמו שוב.

"משטרת ישראל נחושה במלחמתה אל מול הטרור ושיידע כל מחבל כי ידם הארוכה של כוחות הביטחון תגיע לכל מחבל. יחד עם זאת חשוב לזכור כי שילוב הזרועות בין המשטרה, שב"כ וצה"ל הביא ללא מעט סיכולים של פיגועי טרור והתארגנויות לפיגועים וזה המקום להודות לכל הכוחות בשטח".

אילוסטרציה
ברגע האחרון: נמנע פיגוע ירי בשכם
במהלך השבת: מחבל ניסה לדרוס שוטר
לאחר שני פיגועים: שוטר נדרס במהלך קטטה
שני פיגועים תוך שעות ספורות: צומת שילת וחווארה
דרישה מהמשטרה: עצרו את המחבל שתקף חרדי בבקבוק זכוכית
חריג: מסתנן פרץ מחסום בנתב''ג וכמעט דרס מאבטחים
גנץ: "ישראל לא קיבלה ולא תקבל תכתיבים מאיראן ושלוחיה בלבנון"
דרישה: פתחו בחקירה על המשיכה בפאותיו וזקנו של תושב עוז ציון
"המצב במעברים ובמחסומים ביו''ש בחודשים האחרונים הפך לבלתי נסבל"
גנץ: "עצרנו ופגענו במעל לאלף טרוריסטים"