העצור מזכרון משה לבית המשפט: 'מדבר רק יידיש'!

עצור מבני הישוב הישן שהשתתף במהומות לייד שטיבלאך זכרון משה בירושלים סירב להזדהות בפני השופט, כתגובה לכך השיב השופט להאריך את מעצרו

העצור מזכרון משה לבית המשפט: 'מדבר רק יידיש'!

null

null

היום (חמישי) התקיים דיון בבית משפט השלום בירושלים סביב מעצרו של תושב מבני הישוב הישן בנוגע למהומות הקשות פרצו בשטיבלאך ואלימות כלפי השוטרים, שכתוצאה מכך, כזכור, נפגעה שוטרת מאבן שיידו על ראשה. החשוד סירב להזדהות בפני בית המשפט והגדיר את עצמו בפני בית המשפט כ'פלוני אלמוני'. מי שייצג את החשוד בפועל היה אחד מעסקני העדה החרדית הרב שמעון שישא, זאת אחר שמיאן לקבל עו"ד דרך הסנגוריה הציבורית.


נציגו, הרב שישא הביא את דבריו בדיון כי "לא השתתף במנין שהתקיים, אלא התפלל מחוץ לביהכנ"ס ורק נכנס לשם קריאת שמע שלא יכל לאמרה בחוץ מכיוון שהיה שם ריח רע מאשפתון מקומי, רצוני לדעת מה עבירה יש בכך להיות בבית כנסת"


בתגובה לדבריו נמסר "כי ישנם דו"חות רבים המעידים על כך כי התפללו עשרות אנשים בתוככי ביהכנ"ס ואף נהגו באלימות מילולית ופיזית כלפי השוטרים, ובנוגע לשאלתך, מהי העברה לשהות בבית כנסת, זו עבירה בעת במצב הנוכחי כעת וכן לשהות בלא מסכה"


בסופו של הדיון פסק השופט סילברמן אורן כי אם המועמד יזדהה ישוחרר בתנאים מגבילים ויהיה ניתן להנפיק לו דו"ח עקב הפרת תקנות החירום. אך אם ישאר בעמדתו שלא להזדהות יובא למשפט עד ליום 15.05.2020 ואף ידאגו למתורגמן לשפה בה החשוד משוחח.


נציג המשטרה שיחרר את החשוד בתנאים מגבילים של הזדהות מקיפה, התיצבות לחקירה ולבית משפט לפי זימון, הפקדה של סך 1000 ש"ח וערבות על סך של 5000 ש"ח.

המהומות בזכרון משה
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל