גנץ: עו"ד עמית איסמן למ''מ פרקליט המדינה

לאחר חוסר הסכמה עם הליכוד: גנץ החליט למנות את עו"ד עמית איסמן ל-מ''מ פרקליט המדינה

גנץ: עו"ד עמית איסמן למ''מ פרקליט המדינה עו''ד עמית איסמן

שר הביטחון והמשפטים בני גנץ, החליט הערב (ד') למנות את עו"ד עמית איסמן למ.מ פרקליט המדינה.

זאת לאור העובדה, כי לאחר סיום עבודת ועדת האיתור שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל שאר המועמדים, סירבו הליכוד ונתניהו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה.

עם כניסתו למשרד המשפטים, החליט גנץ למנות מ.מ פרקליט מדינה במקביל למהלכים להבאת מינוי קבע. במהלך השבוע האחרון, קיים גנץ היוועצות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע.

גנץ נפגש עם איסמן השבוע. במהלך פגישתם, דן עימו גנץ גם בנושא אמירותיו הפוגעניות כלפי נשים. גנץ ששוחח גם עם גורמים נוספים המכירים את הנושא, השתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים באופן כנה וכי אין בהם בכדי למנוע את מינויו.

גנץ אמר הערב: "אני עושה הערב צעד נוסף למען שלטון החוק, בשאיפה להפוך אותו לצעד משמעותי ליציבות מערכת המשפט ושלטון החוק. מדינת ישראל צריכה לתפקד- מערכת המשפט חייבת לתפקד ואף אחד לא ימנע ממנה לתפקד.

העובדה שאין פרקליט מדינה, היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה. לכן, עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד.

הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד".

תקווה חדשה: בנו של ראש הממשלה מנחם בגין מצטרף
נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"
ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"
שגריר ארה"ב סיים את כהונתו בכותל המערבי
"שיח של שנאה וקיטוב, בזמן האסון, התנהלות בלתי אחראית"
נתניהו: "ברכות לידידי הנשיא ביידן"
שלח מתקיף את נתניהו: אלו המסגרות שאני מציג
סגן שר הבריאות: נחליט אם לדחות את הבחירות
ליברמן מקניט: "להוציא את ש"ס ויהדות התורה מהקואליציה"
הבחירות לבית היהודי: התוצאות הוכרזו