דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד

על פי הדיווח בחדשות 12 משרד הבריאות החליט כעת להטיל את חובת הבידוד אף על המחוסנים בשתי מנות חיסון לקורונה. בעוד חודש, הפטור מהבידוד ינתן רק למחוסנים 3 פ...

דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד אילוסטרציה

על פי הדיווח בחדשות 12 משרד הבריאות החליט כעת להטיל את חובת הבידוד אף על המחוסנים בשתי מנות חיסון לקורונה. בעוד חודש, הפטור מהבידוד ינתן רק למחוסנים 3 פעמים.

בנוסף, הממשלה ממשיכה עם מדיניות האכיפה הנוקשה אשר תאפשר מעקב אחרי מחוייבי בידוד, כאשר מבודד יחוייב בהצגת מיקומו ואף בשיחת וידאו עם השוטרים, אחרת השוטרים יבואו ל"ביקור" בבית המבודד.

היום החלו הלימודים ברוב בתי הספר ברחבי הארץ תחת הגבלות הקורונה כאשר הוטלה חובה על עובדי מוסד חינוך להציג תו ירוק או תוצאה שלילית בבדיקה מהירה שבוצעה ב-84 שעות האחרונות (כל 3 וחצי ימים) כתנאי לכניסה למוסד. החובה חלה על עובדים, מתנדבים ונותני שירותים במוסדות חינוך בכל הגילאים, על מסגרות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, כולל חוגים ותנועות נוער.

בנוסף, קיימת איסור על קיום התקהלות שמספר האנשים שבה עולה על ההתקהלות המותרת הקבועה בתקנות הגבלת פעילות (50 בשטח סגור/ 100 בשטח פתוח). למרות זאת, איסור ההתקהלות לא יחול על מוסד להשכלה או הכשרה מקצועית שפועל ב"תו ירוק".

עוד נקבע כי בכיתה שאחד או יותר מהתלמידים בה חירש או כבד שמיעה, יעטו אנשי הצוות מסכה שקופה.

בנוסף הוגבלה הכניסה איסור על כניסת מי שאינו תלמיד או איש צוות במוסד, אלא אם הציג אישור "תו ירוק" או אישור על תוצאה שלילית בבדיקה מהירה, או אם נדרש ללוות את הקטין בשל קשיים מיוחדים או לשם שם ליווי הפעוט ככל שהדבר נדרש לשם התפתחותו ושלומו של הפעוט כמפורט בתקנה. בימי ההסתגלות כניסת הורים שלא הציגו אישור "תו ירוק" או בדיקה מהירה שלילית, תהיה רק לשטח פתוח במוסד.

בנוסף, ברשויות המדורגות בצבע אדום לא יתקיימו לימודים בשטח סגור של כיתות ח' עד י"ב, למעט בכיתות בהן 70% לפחות מהתלמידים בכיתה הם בעלי אישור "תו ירוק".

לעניין חישוב שיעור התלמידים כאמור, בתקופה שעד יום 28.9.2021, ייחשב כבעל תו ירוק גם מי שקיבל מנה אחת של חיסון נגד נגיף הקורונה. ההוראה לא תחול על בתי ספר לנוער נושר ובסיכון, חינוך מיוחד ועל כיתות עולים ללימוד השפה העברית.

ההגבלות יחולו לפחות עד ליום 28.9.2021.

"צוהר חדש לאוכלוסייה שלמה של חולים אשר עד כה נותרו ללא מענה"
מקרה נדיר: בת 13 מאושפזת לאחר נשיכת עכביש
אמסלם: "אפילו בסדום לא היה דבר כזה" • צפו
"שיגעתם את הציבור": בן גביר זועם על משרד הבריאות
ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים"
2,500 מתמחים הגישו מכתבי התפטרות
סכנה משתיית מים בעת 'התקופה'
מדינות גדולות בעולם לא מאשרות חיסון קוביד לצעירים
סרטן הקיבה: מהם הגורמים למחלה?
האם את בסיכון ללידה מוקדמת?