תיעוד ממירון: ההיערכות בעיצומה להגעת הרבבות

סופית: גובשה התכנית המלאה לל"ג בעומר. היערכות בהיקף שובר שיא בתולדות מירון. חשוב לדעת: כל המידע הנחוץ לעולים מירונה

תיעוד ממירון: ההיערכות בעיצומה להגעת הרבבות

נוכח השתוקקותם של רבבות אלפי ישראל שלא להחמיץ את ההגעה למירון, זאת לצד ציבור גדול שצפוי להישאר בהר מירון גם ליום השבת שלאחר ההילולא, ויש לארגן עבורם את כל הנדרש.

נוכח אתגר אדיר ממדים זה, הכריזו במבצר התורה אור הרשב"י על פרוייקט 'הכפלת השלושה'. המדובר הוא על הכפלת הפעילות בשלושת התחומים בהם עוסקים באור הרשב"י מזה שנים.

במסגרת הפרוייקט, לכל תחום הוקם חטיבת ניהול נפרדת, עם חפ"ק מסודר המאויש באנשי שטח מקצועיים ועתירי ניסיון, כדי לוודא שכל הפעילות מתנהלת כשורה ובבטחה למען רבבות אלפי ישראל.

הכירו את שלושת תחומי הפעילות העיקריים: א. תחום ארגון ופעילות בכל הקשור לשיעורי תורה והתעלות בלימוד תורתו של רשב"י הקדוש, ב. תחום פעילות בעניין סעודות ההילולא בל"ג בעומר ובשבת שלאחריה, ג. תחום התשתיות, להכנת כל הנדרש לעולי מירון, חדרי שטיבלאך, מזון, משקאות, שירותים ועוד.

מתוך תחושת אחריות למען הציבור הכלל, עמלו האחראים באור הרשב"י ודווקא בתקופה כל כך מאתגרת זו, הם ביצעו שינויים דרסטיים ומהותיים לתועלת הציבור, כדי שכל אחד ימצא את מבוקשו ביום ההילולא בקלות.

הפירוט כפי שנמסר מהאחראים על תחומם, תוך כדי שהם מציינים על הגדלת והכפלת הפעילות בכל תחום.

ההכנות להילולת רשב''י

1. תחום התעלות בתורה:

א. היכל התורה: בימי ל"ג בעומר ייפתחו שערי 'היכל התורה אור הרשב"י'. הדבר מהווה בשורה של ממש, כיוון ואין באזור מקום גדול והולם ללמוד תורה ברגיעות ובישוב הדעת. לשם כך, הקימו באור הרשב"י ובישיבה על קברו את 'היכל התורה' הענק והמיוחד לימי ל"ג בעומר, כאשר בהיכל זה ישנם מגוון ספרי לימוד וריהוט הולם כדי שיוכלו הרבבות להגות בדברי תורה בהתעלות. לתשומת לב, נמסר כי ההיכל יהיה פתוח גם ביום השבת קודש שלאחר ל"ג בעומר.

ב. ספר "קודש הקודשים": במבצע ארצי ענק, יחולק לעולים מירונה ספר ייחודי, ובו הקונטרס הנודע לתהילה "שלהבת אור הרשב"י", דפי גמרא שבמסגרת הדף היומי וסוגיא דרשב"י, תפילות ופיוטים, זאת לצד פרטים חיונים ומפות התמצאות. הספרים יחולקו בכל תחנות האוטובוסים לחא עלות כלל.

ג. קו נכספתי: יצויין, כי בימים אלו מקימים באור הרשב"י אפשרות להאזנה טלפונית לשיעורי תורה ושיחות הכנא מהיכלא דרשב"י.

ד. "הם לומדיך": ב'אור הרשב"י' לא שוכחים איש, גם לא את אלו שבביתם, ומבשרים על מיזם עולמי של התחזקות בלימוד התורה הקדושה בו כל אחד יכול להשתתף במעונו ובמקומו, וגם אלו שנבצר מהם לעלות מירונה יוכלו להצטרף אליו מתוך תחושת התקשרות ברשב"י הקדוש יחד עם רבבות אלפי ישראל.

על פי המיזם העולמי, כל המתחזקים בימי ל"ג בעומר בלימוד התורה, ייצטרפו ללא עלות להגרלת ענק על 10.000 שקלים כאות עידוד להתחזקות בלימוד התורה. על פי התקנון, על כל חצי שעה של לימוד ברציפות מקבל הלומד כרטיס חינם להגרלת הענק.

2. תחום סעודות ההילולא: מתחם סעודות ההילולא יפעל ברחבות עוד יותר מכל שנה. האחראים באור הרשב"י על סעודות ההילולא נערכים באופן מעורר השתאות כדי להבטיח את הספקת הסעודות באופן המעולה ביותר, כאשר סעודות הענק יתקיימו במתחם חדש שצמוד לשערי יישוב מירון. חלוקת המזון תהיה בשפע וברחבות וכמידי שנה ללא כל דרישת תשלום, לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, ולזכות תורמי אור הרשב"י הנכבדים.

ב. מתחם קבלת פנים: לראשונה בהיסטוריה מקימים באור הרשב"י מתחם ייחודי של קבלת פנים לעולי מירון, ובו יחלקו מזון ושתייה לכל עולי מירון דקות ספורות אחר כניסתם למירון.

ג. תחום התשתיות: מתחם השטיבלאך למנייני תפילות חודש באופן מושקע. השטיבלאך נבנו כראוי עם שיפורים לתועלת הציבור. יתכן וישנם כאלו שאינם יודעים, אך בחדר הראשון של מסדרון השטיבלך קיימת עמדה להכנת קפה ושתיה במשך כל שעות היממה, כדי להשיב נפש ולריענון כראוי. השירותים נמצאים בסוף מסדרון השטיבלאך. תשתיות השירותים שודרגו אף הם בהתאם. גם לגברים וגם לנשים ייועדו שירותים באופן מכובד וראוי, בהשקעה כבירה למערכות אינסטלציה ותפעול. לצד השדרוגים הרבים, גם ההכוונה הכללית בהר עברה ריענון משמעותי כדי להקל על הציבור הקדוש להגיע למקום מבוקשם.

ההכנות להילולת רשב''יההכנות להילולת רשב''יההכנות להילולת רשב''י
בניגוד לשמועות: באור הרשב"י נערכים לארח את הרבבות בכניסה למירון‎‎
חכם שלום פדה את החמור ברחובה של עיר • גלריה‎‎
הרב מיכאל לסרי - מעלת רבי שמעון בר יוחאי
ל''ג בעומר במירון: כך עולים לציון
כך תצליח "לנצח" במלחמת המדות! • צפו
מתי יהיה מותר לנשים לעשות הכנות לחג שבועות תשפ"ב • הלכה יומית
מדוע לא מלו ישראל במדבר? • דף היומי
הרב יצחק זילברשטיין - ל"ג בעומר
ב'אור לציון' התכנסו להספד על ראש הישיבה ככלות השבעה • גלריה‎‎
אהבת חינם? למה "חינם"? • צפו