בכירים במשטרה נגד בר-לב: "לחץ על ועדת חקירה במקום לתמוך בשוטרים"

אישים בולטים בארגון תוקפים את בר לב על החלטתו לקיים תחקיר לאירוע במהלכו התעמתו השוטרים עם באי הלוויה

בכירים במשטרה נגד בר-לב: "לחץ על ועדת חקירה במקום לתמוך בשוטרים" בר לב עם שוטרים, אילוסטרציה

מחלוקות פנימיות בין השר לביטחון פנים עמר בר-לב לבכירי המשטרה? לאחר שביום שישי המשטרה גיבתה את השוטרים שאבטחו את ההלוויה על אף שהתעמתו במהלכה עם המשתתפים, היום נשמעים במשטרה קולות התוקפים את השר הממונה בעקבות כוונתו לקיים תחקיר לאירוע.

אותם בכירים במשטרה, על פי הפרסום ב"ישראל היום" טוענים כי השר בר-לב הודיע למפכ"ל שיש צורך להקים צוות שיבדוק את התנהלות הכוחות באירוע: "שוטרים ספגו אבנים מקלות וקרשים, יש המון צילומים שעוד לא הוצאנו, יוגשו כתבי אישום נגד מפרי סדר, ובמקום שהשר יפרסם הודעת תמיכה בשוטרים, בסוף אנחנו צריכים לקום מחר בבוקר עם עוד ועדת בדיקה".

לטענתם, לא היה פגם בהתנהלות המשטרה שניסתה לאפשר את קיום האירוע כהלכתו: "המשטרה נערכה מראש ופעלה לאורך היום כדי שמסע הלוויה הטעון לעבור כסדרו. התמודדנו נגד קבוצת מתפרעים שניסו לשבש את האירוע, בניגוד לכל סיכום עם המשפחה"

"קבוצת המתפרעים התכנסה ברחבת בית החולים, בטרם החל מסע הלוויה, קראה קריאות הסתה והשליכה אבנים וחפצים. המתפרעים גם גרמו נזק לרכב הלוויה וניסו למנוע ממנו להסיע את ארון הקבורה".

בהודעה שהוציאה דוברות המשטרה, ניתן להבחין בניסוח הזהיר שנועד להסתיר את חילוקי הדעות בסוגיה. נאמר בה כי: "ללוויה הגיעו מאות מתפרעים שנערכו לחבל במהלך הטקס ולפגוע בשוטרים. כבכל אירוע מבצעי, ובוודאי אירוע שבו שוטרים היו חשופים לאלימות מצד פורעים ונאלצו להשתמש בכוח, משטרת ישראל תתחקר גם את מהלך ההלוויה.

"משטרת ישראל מגבה את שוטריה, אולם כארגון לומד ומקצועי, תפעל להפקת לקחים מהאירוע. על כן, הנחה המפכ"ל בתאום עם השר לביטחון פנים, על קיום תחקיר לאירוע".

מטעמו של השר בר-לב פורסמה הודעה מפורטת בה צוין מי הקצינה שתעמוד בראש הצוות שיתחקר את האירוע: "למרבה הצער, במהלך ההלוויה התפתחו מצד המשתתפים בה אירועים אלימים קשים שדרדרו את המצב בשטח.

"בראש צוות הבדיקה שמינינו, בתאום עם מפכ"ל המשטרה, תעמוד תת-ניצב אנה בן מרדכי - מפקדת עתירת ניסיון שמכירה את הזירה בה התקיימה ההלוויה. הם יערכו ביממה הקרובה תחקיר מקיף על מה שהתרחש בהלוויה, זאת כדי להפיק לקחים מהאירוע. שיוצגו למפכ"ל המשטרה ולאחר מכן גם לי".

סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"
הנשיא נחת באבו דאבי, והביע את תנחומיו בפני נשיא האמירויות
סערה בעקבות טענות כלפי דרעי להעברת קרקעות לרשויות ערביות
דרמה: השר מתן כהנא הודיע על התפטרותו
מה קורה עם מועצת השורא ומלך ירדן? יעקב אשר עקץ את הנדל
"המשטרה גיבורה על חרדים": בן גביר בתגובה לאלימות השוטרים במירון
"לאפשר לאנשים לעלות בביטחון למירון" • בן גביר בוועדה בנושא מירון
"לטיבי אין חסינות": בן גביר ביקש לחקור את אחמד טיבי
"רוצים לדחוף אותנו ל'כסיף' בדרום הרחוק" • צפו