נתניהו הודיע: "מוכן לרוטציה עם נפתלי בנט"; בנט השיב: "אין לך ממשלה"

יום וחצי לפקיעת המנדט, נתניהו מפרסם בדקות האחרונות כי הודיע לנפתלי בנט כי יהיה מוכן להיענות לדרישתו להסדר רוטציה שבו הוא יכהן ראשון כראש ממשלה במשך שנה אחת

נתניהו הודיע: "מוכן לרוטציה עם נפתלי בנט"; בנט השיב: "אין לך ממשלה"

נתניהו מציע רוטציה לבנט

null

ראש הממשלה נתניהו פרסם פוסט בדקות האחרונות בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא הודיע כי הסכים לדרישתו להסדר רוטציה שבו הוא יכהן ראשון כראש ממשלה במשך שנה אחת.


"בפוסט שהוא כתב לפני 10 ימים, בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם אני אזוז הצידה לשנה הראשונה. אז זזתי. עכשיו תורך" כתב נתניהו.


אך לא מזמן הבטיח נתניהו בכנס ירושלים של בשבע, "לבנט יהיה מקום ראוי ומכובד בממשלה שלנו, אבל לא תהיה איתו רוטציה. אצלי לא תהיה רוטציה. יהיה ראש אחד".


בישיבת הסיעה של 'ימינה' התייחס בנט להצעה של נתניהו ואמר "לא ביקשתי ממנו את ראשות הממשלה, אלא ממשלה, ואת זה אין לו, כי סמוטריץ' שרף את הגשרים".


הפוסט המלא: "אסור שדווקא בימים אלה נכנע לשנאת חינם. אסור שחרמות אישיות ויריבויות אישיות בתוך הימין, ימנעו הקמת ממשלת ימין. אסור שנחזור על אסון אוסלו ונקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני. ממשלה כזו תהיה חלשה, מסוכסכת, מפולגת ומשותקת" כותב נתניהו.


נתניהו ממשיך ומזהיר "היא לא תנסה אפילו לבלום את איראן מלחזור להסכם הגרעין. הרי רבים מחבריה תומכים בהסכם המסוכן הזה. ממשלה כזו - עם לפיד, ניצן הורוביץ, יאיר גולן, מירב מיכאלי, איבתיסאם מראענה ואיימן עודה - לא תמנע עקירת מתיישבים. להיפך! הרי לפיד עצמו תומך בעקירת 80,000 מתיישבים! ממשלה כזו לא תתייצב נגד הכוונה להעמיד את חיילי צה״ל לדין כפושעי מלחמה. הרי מרצ בפירוש מצדדת במהלך הזוי ואבסורדי זה! זו ממשלה שיהיו בה הלכי רוח שמתנגדים לאופי היהודי של המדינה, שתחזיר אותנו לאחור מכלכלה חופשית לכלכלה ריכוזית, ומ״שלום תמורת שלום״ ל״שלום תמורת ויתורים ועקירות״. 


נתניהו הוסיף: "רוב העם מתנגד לממשלה כזו, גם כשמניחים עליה עלה תאנה ימני. 65 מנדטים הצביעו עבור ממשלת ימין. רוב עצום מביניהם הצביע עבורי כראש ממשלה - במישרין על פתק מחל, או בעקיפין למפלגות שהתחייבו מראש לשבת בקואליציה בהנהגתי. וגם כששואלים היום את כלל הציבור, רוב מובהק, בפער ניכר מול כל מועמד אחר,רוצה שאמשיך להנהיג את המדינה. ממשלת ימין בהנהגתי זאת ההכרעה הדמוקרטית". 


אבל כדי שממשלה כזאת תקום, נפתלי בנט חייב להתייצב איתנו בגוש הימין, ולא לחבור לגוש השמאל.  


במצב הפוליטי שנוצר בנט העלה במו״מ איתנו את הדרישה לכהן ברוטציה כראש ממשלה למשך שנה אחת. במקביל הוא מנהל משא ומתן עם לפיד על בקשה דומה, ואפילו גדולה יותר. זאת לא בדיוק בקשה שגרתית מצד מי שעומד בראש מפלגה עם 7 מנדטים. אבל השיקול שמנחה אותי זה מה שמונח עכשיו על כף המאזניים - טובת המדינה: ממשלת ימין ולא ממשלת שמאל. 


"ולכן", ממשיך נתניהו, "כדי למנוע ממשלת שמאל, אמרתי לנפתלי בנט שאהיה מוכן להיענות לבקשתו להסדר רוטציה שבו הוא יכהן ראשון כראש ממשלה במשך שנה אחת".


חברי "ימינה" ישולבו בממשלה ובכנסת בתפקידים חשובים. ואם חלילה לא נקים ממשלה, אם כי לדעתי לא נגיע לזה, נרוץ ברשימה משולבת לכנסת כשכל מפלגה שומרת על זהותה וכוחה היחסי. 


אני אומר שלא נגיע לזה כי ברגע שיווצר גוש מוצק של 59 ח״כים מהימין - לא יהיו בחירות. 


נוריד מעל הפרק את האופציה המסוכנת של ממשלת שמאל, וניצור את התנאים להצטרפות של סיעות וחברי כנסת נוספים לממשלת ימין. גם אם תשמעו מהם הצהרות לוחמניות שלא יצטרפו, אני יודע שאחרי שנפתלי בנט יתייצב בימין - אחרים יעשו זאת גם כן. 


כי הם יודעים שזה הדבר הנכון למדינה והם רק מחכים שבנט יעשה את הצעד הנכון. ולכן אני קורא לנפתלי בנט לחתום עוד היום על הסכם להקמת ממשלת ימין, ולהתחייב שלא יצטרף לשום ממשלה אחרת.


"בפוסט שהוא כתב לפני 10 ימים, בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם אני אזוז הצידה לשנה הראשונה. אז זזתי. עכשיו תורך" סיים נתניהו.

נפתלי בנט ונתניהו ארכיון
"הכל פוליטי, במקום עוד ועוד בחירות, תביאו את הכסף!"
ח''כ גפני: לכנסת אומרים שאין נתונים ולעיתונים מעבירים את הנתונים
יו''ר המשותפת שיבח את הפרעות נגד היהודים: "אלימות לאומית גאה"
פינדרוס: "הממשלה לא לוקחת אחריות כממשלה"
בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה