אושרה המשך חובת עטית מסכה בהתקהלויות בשטח פתוח

בהיעדר שילוט בולט לעין- השוטר יחויב במתן אזהרה טרם קנס • בנוסף: הוארכה חובת בידוד להורה המטפל בילד מאומת;

אושרה המשך חובת עטית מסכה בהתקהלויות בשטח פתוח אילוסטרציה

ועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ אפרת רייטן מרום אישרה את בקשת משרד הבריאות להאריך תוקפן של התקנות המחייבות עטית מסיכה בהתקהלויות של מעל 100 איש בשטח פתוח וחובת בידוד למחוסנים המטפלים ושוהים בקרבה לילד או לחסר ישע חולי קורונה.

כזכור, ב-11.8 קבעה הוועדה כי תוקפו של הצו יוגבל עד ה-12 בספטמבר לאור הצורך בהבהרות בנוסח ובבחינה מחדש של נתוני החיסון והתחלואה. כעת ביקש משרד הבריאות להאריך את תוקפו של הצו, זאת לאחר ביצוע תיקונים והבהרות כנדרש. בין היתר הוגדר בצו החדש מי הוא חסר ישע וכן הובהר כי במידה ואין שלט ברור וניכר לעין המיידע את הנוכחים בחובת עטית מסיכה בחלל פתוח (בעת התקהלות של מעל 100 איש), יהיה השוטר או הפקח מחויב להזהיר אדם טרם מתן קנס בגין אי עטית מסיכה.

במהלך הדיון הציגו נציגי משרד הבריאות את נימוקי הבקשה. לגבי חובת עטית מסיכה בחלל פתוח הוצגו בין היתר נתונים של משרד הבריאות הבריטי, לפיהם קרוב ל-2,300 בריטיים נדבקו בקורונה במסגרת משחקי היורו, שנערכו בחללים פתוחים. עוד הוסיפו כי על פי הנתונים, גם לישראל שבו קרוב ל-100 חולים, שעל פי חקירה אפידימיולוגית נדבקו במשחקי היורו.

לגבי חובת האזהרה הסביר אורי בוצ'ומינסקי, מנהלת האכיפה הארצית קורונה: "בשטחים סגורים לא קיימת החובה להזהיר כי זה ברור שיש חובה לעטות מסיכה. בשטחים פתוחים זה לא חד משמעי ותלוי בגדול ההתקהלות ולכן יש צורך בהודעה באמצעות שלט או באזהרה. אין לנו פילוח של כמה דו"חות ניתנו בחלל פתוח או סגור כי העבירה היא אותה עבירה".

בהתייחס לחובת בידוד להורים ששוהים עם ילד מאומת טענה גנס: "לגבי הורים המחוסנים בחיסון שלישי אין לנו עדיין מספיק דאטה. כרגע אנחנו אוספים מידע ונתונים ובהתחשב בהיקף התחלואה של הילדים אני מאמינה שנוכל לקבל בתוך כחודש מדגם מספיק מייצג"

הוועדה החליטה שלא להגביל הפעם את תוקף הצו, אך יו"ר הוועדה ח"כ אפרת רייטן מרום הבהירה: "יש חשיבות גדולה לכך שאתם מגיעים לכאן ומקיימים חידוד וחשיבה מחודשת על הדברים. אתם תקבלו נתונים בחודש הקרוב. אני סומכת את ידיי על שיקולי המשרד ובכל זאת אבקש שתגיעו שוב לוועדה כדי להציג בפנינו את הדיווח והמסקנות. זה מאוד מסייע עבור הציבור להבין את המידע והשיקולים שעומדים מאחורי החובות המוטלות עליו".

לאור זעקה שהעלה רועי כהן, נשיא להב- לשכת ארגוני העצמאים, קראה בנוסף ח"כ רייטן מרום למשרד האוצר להקדים את הפגישה עם נציגי העצמאים שנקבעה לעוד כחודש ולמצוא בהקדם פתרון לאוכלוסייה זו, שכבר שנה אינה זוכה למענה או פיצוי כלשהו בגין הפגיעה הכלכלית הקשה שחוותה עקב משבר הקורונה.

בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים