השכונה הראשונה בישראל שחוברה לגז טבעי לשימוש ביתי

רה"ע אופקים חנך יחד עם שר האנרגיה את חיבור שכונת המגורים הראשונה בישראל לגז טבעי: "יוזיל את עלויות האנרגיה, ישמור על איכות הסביבה וישפר את איכות החיים"

השכונה הראשונה בישראל שחוברה לגז טבעי לשימוש ביתי

לטגן חביתה על להבה שמופקת מגז טבעי, להפוך סטייק על גריל שנדלק באמצעות גז טבעי, להפעיל מכונת כביסה באמצעות גז טבעי – את כל אלה ועוד יכולים כעת לעשות תושבי שכונת הפארק באופקים. זאת לאחר שהפכה לשכונה הראשונה בישראל שמחוברת לגז הטבעי לצורך שימוש ביתי.

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, יחד עם שר האנרגיה, ד״ר יובל שטייניץ, ומנכ״ל נגב גז טבעי, משה שפיצר, ביקרו ביום שני בשני בתים פרטיים בשכונה – משפחות מלכה ומזגאוקר - אשר חוברו בשבוע שעבר לתשתית. לאחר שגזרו את הסרט התרשמו השלושה מההפעלה הקלה והפשוטה של המערכת והשתתפו בטקס אשר נערך במקום.

"אנו גאים להיות העיר הראשונה שמחוברת לתשתית הגז הטבעי לצורך שימוש ביתי", אמר דנינו. "הגז הטבעי יוזיל את עלויות האנרגיה, ישמור על הסביבה ירוקה ונקיה, יהיה מסוכן פחות מאשר גפ"מ וישפר את איכות החיים של התושבים לאיו ערוך. אני שמח שתושבי שכונות הפארק ושכונת נוח יהיו הראשונים בארץ ליהנות מחיבור לגז הטבעי לצורך שימוש פרטי – חיבור שיוזיל את ההוצאות השוטפות באמצעות אנרגיה ירוקה - תוצרת כחול לבן".

חנוכת החיבור לגז הטבעי לשימוש פרטי בשכונת הפארק באופקים - הראשונה שחוברה בישראלחנוכת החיבור לגז הטבעי לשימוש פרטי בשכונת הפארק באופקים - הראשונה שחוברה בישראל

"בהמשך מתוכננת הנחת תשתית לגז טבעי גם בשכונת אפיקי נחל", הוסיף דנינו. "אחד האתגרים הבאים שלנו יהיה לחבר לתשתית הגז הטבעי ולאנרגיה ירוקה את כלל העיר אופקים. אני רוצה להודות לשר שטייניץ, למנכ"ל נגב גז טבעי, משה שפיצר, למנהל רשות הגז הטבעי, משה גראזי, ולמשפחות מלכה ומזגאוקר על האירוח".

״זהו יום היסטורי", הוסיף שר האנרגיה, יובל שטייניץ. "הגז שהוצאנו מהים מגיע היום אל הבתים הפרטיים בשכונת הפארק באופקים. לפני חמש שנים חיפשתי עיר בה נוכל לעשות פיילוט של גז טבעי לבתי אב וכשראיתי את ההתלהבות והתעניינות של ראש העיר אופקים איציק דנינו ידעתי שאופקים תהיה הראשונה".

"אני מודה למר דנינו על הזכות הגדולה לבוא היום לאופקים", סיכם שטייניץ. "בפעם הראשונה בחיי זכיתי להכין חביתה בעזרת גז טבעי ולראות את שאר המכשירים החשמליים שחוברו לתשתית. זוהי אנרגיה כחול לבן, זולה יותר והכי חשוב נקיה יותר - למען הבריאות של ילדינו".

חנוכת החיבור לגז הטבעי לשימוש פרטי בשכונת הפארק באופקים - הראשונה שחוברה בישראלחנוכת החיבור לגז הטבעי לשימוש פרטי בשכונת הפארק באופקים - הראשונה שחוברה בישראלחנוכת החיבור לגז הטבעי לשימוש פרטי בשכונת הפארק באופקים - הראשונה שחוברה בישראלחנוכת החיבור לגז הטבעי לשימוש פרטי בשכונת הפארק באופקים - הראשונה שחוברה בישראל
אושר סופית: תשלום דמי בידוד לעובד
סוכם: תוספות לתחומי הדיור הציבורי וההתחדשות העירונית
הוארכה הזכאות למענקים למובטלים שחזרו לשוק העבודה
לא מספיק מיסים: הכירו את מס הפחמן
432 מיליארד: אושר תקציב המדינה
"גזרות ומיסים הולכים להעלות את יוקר המחיה של כולנו בצורה דרסטית"
"מגמתי ומנסה לכוון למסקנה הרצויה מראש"
לראשונה: הנחה בארונה לעסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה
שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה
התפוצצה פגישת המו"מ על הרפורמה בחקלאות