ירושלים: פורעים ריססו יהודי בצבע רעיל באמצע נסיעה ברכבת

ערבים תקפו יהודי בעת שנסע ברכבת הקלה בירושלים, ריססו עליו צבע אדום רעיל ונמלטו מהמקום. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מלווה את הנפגע "מדובר באירוע אנטישמי"

ירושלים: פורעים ריססו יהודי בצבע רעיל באמצע נסיעה ברכבת הרכבת הקלה

גל תקיפות ברכבת הקלה. יהודי שנסע ברכבת הקלה בירושלים הותקף על ידי צעירים ערבים שריססו עליו צבע רעיל ונמלטו מהרכבת. היהודי, שנצבע בפניו, נזקק לסיוע מאחד ממאבטחי הרכבת בכדי לצאת מהקרון ולגשת להגיש תלונה נגד התוקפים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את הצעיר פנה למשטרה בדרישה לעצור את החשודים, שזהותם נקלטה במצלמות הרכבת.

במכתב ששלח עו"ד בלייכר לתחנת המשטרה שפט בירושלים תואר מקרה התקיפה "בתאריך 16.06.22, נסע מרשי ברכבת הקלה בירושלים לכיוון פסגת זאב. שני נערים, בני מיעוטים, עלו בתחנת א-סהל, כשהרכבת עצרה בתחנת שועפט שלף אחד מהחשודים ספריי אדום רעיל וריסס לעבר פניו וגופו של מרשי. כתוצאה מכך, מרשי נצבע בצד פניו ובחולצתו בעוד החשודים נמלטים מהמקום. מאבטח של הרכבת סייע למרשי לגשת מידית לתחנתכם לשם הגשת תלונה. המאבטח הנ"ל עדכן את מרשי בנוסף כי יש תמונות של החשודים והם ימסרו למשטרה", צוין במכתב.

בסיום מכתבו, דרש עו"ד בלייכר כי המשטרה תעצור את החשודים במיידי "מדבר בעוד אירוע אנטישמי מכוער כחלק מרצף אירועי טרור שנועדו להפחיד ולהשפיל את הציבור היהודי במרחב ארצו. יש להתייחס לאירוע בכל החומרה, לעצור את החשודים ולהעמידם לדין בגין תקיפה גזענית", כתב עו"ד חיים בלייכר.

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל