לקראת חקירת האסון: מפקד מחוז הצפון שכר את שירותיו של עו"ד בכיר

אחרי האסון הכבד במירון ולקראת החקירה הצפויה במח"ש וועדת חקירה, מפקד מחוז הצפון שמעון לביא החליט לשכור את שירותיו של עורך הדין הבכיר דורי קלגסבלד

לקראת חקירת האסון: מפקד מחוז הצפון שכר את שירותיו של עו"ד בכיר ניצב שמעון לביא

מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון לביא, לא ממתין למשטרה. אחרי שהיה היחיד שלקח אחריות פומבית על האסון במירון, כבר למחרת מותם של 45 החוגגים בהילולה, החליט לביא לדאוג גם לעצמו ושכר את שירותיו של עורך דין בכיר, כך דווח אתמול לראשונה ב-ynet.


עורך הדין הוא דורי קלגסבלד, שעומד בראש משרד המתמחה בליטיגציה אזרחית ופלילית, וייעץ בעבר לאישי ציבור ואנשי עסקים בכירים רבים. ניצב לביא כבר שוחח עמו לאחרונה בנוגע לאסטרטגיה שעליו לנקוט לקראת החקירה הצפויה במחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש), ולפני ועדת חקירה שעשויה לקום.


עוד מהדיווח ב- ynet, אחרי שלביא התייעץ עם כמה אנשים שהמליצו לו שלא לסמוך על המשטרה, לביא הגיע לעו"ד קלגסבלד. מפקד המחוז לא עדכן את עמיתיו במשטרה, וכבר קיים עם קלגסבלד פגישת עבודה – ובה ככל הנראה יעץ לו עורך הדין לשמור על שתיקה בשלב זה. "הוא מבין שלא יהיה מנוס מחקירה שלו במח"ש, וכנראה גם ועדת חקירה. הוא לא אמור להיות השעיר לעזאזל של המשטרה וטבעי שהוא יתגונן", אמר קצין בכיר.


כזכור, כפי שדיווחנו לפני כשבועיים נחקרו מהנדס ויועץ בטיחות שחתומים על אישור הבטיחות בהילולא, בחקירתם טענו כי "האסון לא נגרם בגלל ליקויי בטיחות שהיו ידועים לכל וגם לא בגלל התרשלות מצידנו. האסון נגרם אך ורק משום שהמשטרה התעלמה מאנשי מקצוע, שהיא בעצמה חייבה על פי חוק את המארגנים להשתמש בשירותים שלהם".


בשבוע שעבר נחקרו באזהרה גם שני בכירים במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, מנהל המרכז - יוסי שווינגר, וישראל דרעי - מנהל הצפון במרכז. השניים נחקרו ביחידה הארצית לחקירות כלכליות, ושוחררו לאחר מכן בתנאים מגבילים.

ועדת החוקה: 5,000 ש''ח קנס למעסיק על תו הירוק
"אתם צריכים להסתכל בעיניים של 4,000 משגיחי הכשרות"
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי
בן 10 נפגע מרכב בבני ברק
רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"
צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית