ברבש הסיר את מועמדותו לתפקיד מפקד הקורונה

על פי הדיווחים, ברבש הודיע על ויתור על התמודדות לתפקיד, לאחר שאיים ככל הנראה שיעשה כן אם מינוי לא יאושר עד הערב. מאחורי הקלעים מתחולל קרב סמכויות בין רה"מ לשר הבריאות

ברבש הסיר את מועמדותו לתפקיד מפקד הקורונה פרופסור גבי ברבש

בעקבות הסאגה הפוליטית - משך מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' גבי ברבש את מועמדותו למפקד הקורונה ואמר: "אמשיך לתת כתף ולסייע במאמץ הלאומי החשוב הזה בדרכים שונות, כשם שעשיתי מאז שהתפרץ הנגיף"


עוד אמר פרופסור ברבש: "נגיף הקורונה מציב את מדינת ישראל בפני אחד האתגרים המורכבים בתולדותיה. עוד מראשית האירועים סברתי שבאירוע עם כל כך הרבה משתנים , שבו עדיין רב הנסתר על הגלוי.


ישנה חשיבות עליונה בריכוז כלל הכוחות תחת מעטפת ניהולית אחת שתמקד את המאמץ הלאומי הנדרש להתמודדות בסדר גודל שכזה.עבורי, התגייסות אישית לנושא היתה עניין מובן מאליו, ומשהגיעה לפתחי הצעה לבחון את הדרך הנכונה להשתלב באופן רשמי במאמץ הזה, האמנתי שיש לדון בה בכובד ראש.


כל מי שעוסק בתחום הרפואה הציבורית יודע שזמן הינו מרכיב קריטי בניהול מערכה מסוג זה. בימים האחרונים דנתי עם ראש הממשלה, שר הבריאות ואחרים, בדרכים בהם נכון לנהל את המאמץ הלאומי הזה ומרגע שנראה שאיננו מתכנסים לכדי החלטה-


אני סבור שיש לפנות את הדרך למקבלי ההחלטות להמשיך ולדון בנושאים הדחופים שעומדים על הפרק, ולא בנושאים פרסונליים. אני מבקש להודות לראש הממשלה ולשר הבריאות על עצם פנייתם אלי.


הצלחתה של מדינת ישראל במערכה מול נגיף הקורונה תלויה באמת בכל אחת ואחד מאיתנו. אני אמשיך לתת כתף ולסייע במאמץ הלאומי החשוב הזה בדרכים שונות, כשם שעשיתי מאז שהתפרץ הנגיף.


ח״כ עפר שלח, לשעבר יו״ר ועדת הקורונה, הגיב להחלטת פרופ׳ ברבש וכתב: ״‫טוב עשה גבי ברבש שוויתר על מה שהוצע לו - עלה התאנה לכשלונו של נתניהו. ‬‫כל עוד אין מנהלת אין מה למנות פרוייקטור, וכל עוד ביבי בשלטון יהיו פה רק כאוס ופגיעה באזרחים‬״.


גם ח"כ משה יעלון הגיב לוויתור ואמר: "אינני מכיר את פרופ׳ ברבש אישית. הערב ברור לי, שהוא לא יס-מן, והוא לא מתאים לנתניהו. כל עוד שיקולים פוליטיים - אישיים גוברים על שיקולים לאומיים, לא ננצח את הנגיף".


כעת דווח שאחרי שברבש הסיר מועמדותו: רה"מ ושר הבריאות החליטו למנות את מנהל ביה"ח איכילוב פרופ' רוני גמזו, לתפקיד פרויקטור הקורונה.

משנים מדיניות: כל מי שהיה במגע עם חולה מאומת -'ייבדק' - גם אם אין לו תסמינים
המעשן, שפירסם פוסט-צווואה: "אני משאיר 4 ילדים יקרים שלא זכיתי להכניס לחופה"
'הקורונה - היא בלוף' כך טוענת בכירה במשרד החינוך
סקר: הישראלים פוחדים מהקורונה, אך לא כולם עוטים מסיכה
משרד הבריאות מעדכן: 628 חולים נתווספו ביממה האחרונה, שבעה - נפטרו מאז חצות
פרופ' גמזו הביע היום דאגה מהמתרחש במגזר החרדי
לראשונה מאז תחילת הגל השני בישראל: מקדם ההידבקות ירד מתחת לסף 1
מדאיג: 26 חולי קורונה נפטרו מהנגיף ב48 שעות האחרונות
ליל תשעה באב בצל הנגיף: גמזו ביקר בבני ברק
משרד הבריאות ימליץ היום שמי שמגיע לישראל ממדינה ירוקה - לא יידרש להיכנס לבידוד