ללא בחירות: כך ניתן להדיח את נתניהו מראשות הממשלה

לאחר שהבחירות האחרונות מסמנות מגמה של חוסר יציבות לגוש שנבחר וחוסר יכולת להרכבת ממשלה, מציע חבר כנסת מכחול לבן ושר המדע והטכנולוגיה לשעבר, ח''כ יזהר שי,...

ללא בחירות: כך ניתן להדיח את נתניהו מראשות הממשלה בנימין נתניהו

לאחר שהבחירות האחרונות מסמנות מגמה של חוסר יציבות לגוש שנבחר וחוסר יכולת להרכבת ממשלה, מציע חבר כנסת מכחול לבן ושר המדע והטכנולוגיה לשעבר, ח''כ יזהר שי, פתרון למניעת הבחירות החמישיות והחלפת נתניהו בצורה דמוקרטית.

ח״כ יזהר שי שלח מכתב עם "פתרון" לראשי סיעות השינוי בכנסת ה-24 ובו הצעה למתווה שימנע סבב בחירות נוסף. בבסיס המתווה עומדת ההצעה להקמת ממשלת חירום לאומית לפרק זמן מוגבל ועם קווי יסוד ממוקדים ומבוססים על הסכמות רחבות ,ובעיקר החלפת שלטון נתניהו.

הקואליציה תתבסס על ימינה, יש עתיד, כחול לבן, תקווה חדשה, ישראל ביתנו, העבודה ומרצ. הרשימה המשותפת ורע"ם יתמכו בממשלה מבחוץ. ראש הממשלה יהיה אחד משלושת ראשי המפלגות הגדולות בקואליציה (יאיר לפיד, בני גנץ או נפתלי בנט) וזהותו תיקבע על פי משאל בין 68 חברי הכנסת החברים בסיעות הללו.

באם מפלגות נוספות יבחרו לתמוך מבחוץ בהקמת הממשלה, יוכלו גם חבריהן להצביע על זהות ראש הממשלה. לאחר בחירת המועמד יחתמו כל חברי הסיעות האלו על המלצתם לנשיא המדינה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על המועמד הזה.

ממשלת החירום הלאומית שאני מציע תתמקד בהבראת ישראל ממשבר הקורונה, בהעברת תקציב לשנים 2021-2023 וביצירת מנועי צמיחה כלכליים שיניעו את גלגלי המשק. היא תשמר את הסטטוס קוו בכל הנוגע לדת ומדינה כדי לאפשר תמיכה רחבה בה, ותחוקק שני חוקי יסוד חשובים:

ח''כ יזהר שי מכחול לבן, מבצע הצעת הממשלה ללא נתניהו

הראשון, הגבלת קדנציות למשך כהונת ראש ממשלה בישראל. בנוסף, איסור על כהונת נאשם בעבירות חמורות בתפקיד של ראש ממשלה. חשוב מכל, היא תפעל לאיחוי השסעים בעם ולשמירה על בטחון מדינת ישראל.

בהצעתו כתב: ״יש לכם, ראשי המפלגות שהבטיחו לבוחריהן שינוי, רוב שניתן לכם בבחירות הדמוקרטיות שהתקיימו כאן השבוע. אין לנו כל סיבה להאמין שסבב חמישי ייצור תוצאות שונות מארבעת הסבבים שקדמו לו, והאחריות הלאומית מחייבת פתרון יצירתי למבוי הסתום המסוכן שהמערכת הפוליטית שרויה בו".

"אני פונה אליכם, מנהיגי הסיעות: אנא מכם, קחו אחריות, גלו דוגמא אישית, עשו את מה שצריך על מנת להקים את הממשלה שאזרחי ישראל מצפים לה. עשו את הדבר הנכון! מי שלא יתמכו בממשלה הזו יצטרכו לתת הסברים לאזרחי ישראל על סדרי העדיפויות שלהם ועל העובדה שהעדיפו שיקולים פוליטיים צרים על טובת המדינה ואזרחיה".

"ואם לא תקום הממשלה הזו ונלך שוב לבחירות השנה, תיאלצו להסביר לאזרחי ישראל מדוע בחרתם שלא לסיים את המשבר הפוליטי החמור בתולדות המדינה, מדוע העדפתם ללכת לעוד סבב יקר ומיותר של בחירות, שאיננו מבטיח תוצאות שונות באופן מהותי״.

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"