סוכל ניסיון להקמת תשתית טרור באיו"ש

הותר לפרסום: בחודשים האחרונים שירות הביטחון הכללי חשף וסיכל נסיון של הג'האד האסלאמי (גא"פ) ברצועת עזה להקים תשתית טרור באיו"ש על מנת לבצע פיגועים למול י...

סוכל ניסיון להקמת תשתית טרור באיו"ש מטען חבלה של המחבלים

הותר לפרסום: בחודשים האחרונים שירות הביטחון הכללי חשף וסיכל נסיון של הג'האד האסלאמי (גא"פ) ברצועת עזה להקים תשתית טרור באיו"ש על מנת לבצע פיגועים למול יעדים ישראלים.

במסגרת הפרשיה, נעצרו על ידי שב״כ וצה״ל מספר פלסטינים תושבי ג'נין והכפרים הסובבים אשר גויסו ע"י גורמי גא"פ מרצועת עזה לפעילות צבאית. בחקירותיהם בשב"כ עולה כי גויסו ברשתות החברתיות ע"י אחמד נביל אחמד ג'ודה - תושב רפיח ברצועת עזה, פעיל גא"פ צבאי העוסק באיתור וגיוס של צעירים בשטח.

בין העצורים בולטת יאסמין שעבאן, כבת 40, תושבת הכפר ג'למה הסמוך לג'נין, אם לארבעה ילדים, פעילת גא"פ שריצתה בעבר עונש מאסר על רקע מעורבות בתכנון פיגוע התאבדות באכוונת הרצועה. מהחקירה עלה כי שעבאן פעלה לתווך בין אחמד ג'ודה, תושב רצועת עזה, לבין חברי החוליות באיו"ש וסייעה להם בהעברות כספים, אמל"ח ותחמושת. מעצרה של יאסמין וחקירתה היוו גורם מפתח בפענוח הפרשייה.

המחבל אחמד ג'ודה

המידע שעלה בחקירה הוביל לזיהוי של התשתית המאכוונת ברצועת עזה. בחקירה עלה מתווה הכוונת תשתית הטרור מרצ"ע, לפיו, בין היתר, פעל אחמד ג'ודה מטעמו של גהאד שאקר דיאב גנאם, תושב רפיח, בכיר גא"פ ברצועת עזה.

החקירה הובילה למעצרם של כ-7 מגויסים מאיו"ש. אחד מחברי החוליות באיו"ש הוא מחמד יאסין, תושב הכפר דיר אבו דעיף הסמוך לג'נין. מהחקירה עלה כי גייס תחתיו מספר אנשים נוספים מכפרו, שנעצרו גם הם. יאסין וחברי חולייתו קיבלו חומרי הדרכה מרצועת עזה וייצרו מטען חבלה איכותי דמוי רקטה שעימו תכננו לבצע פיגוע למול חקלאים באיזור.

ביום 20.4.22 הוגש כנגד השניים, בבית המשפט הצבאי בשומרון, כתב אישום המייחס להם עבירות ביטחוניות חמורות. בנוסף הוגשו לאחרונה כתבי אישום כנגד 4 חברי חוליה נוספים. מדובר בסיכול חוליית טרור שפעלה באכוונה ישירה של פעילי גא"פ מרצועת עזה לטובת קידום פיגועי איכות כנגד מטרות ישראליות.

בשנים האחרונות מזוהים צירי אכוונה בלתי פוסקים של כלל ארגוני הטרור ברצועת עזה, המנצלים פלסטיניים תושבי יהודה ושומרון לקידום פעילות טרור. מדובר בפעילות שיטתית ורחבה שמניעים הארגונים ובהם ארגון הג'האד האסלאמי כדי לערער את היציבות בכלל האיזור.

תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל