לפיד על השוואת נתניהו להיטלר: טירוף הדעת!

לאחר ההשוואה הנלוזה של נתניהו להיטלר ימ"ש, מגיב הבוקר ראש האופוזיציה מר יאיר לפיד להגנתו של נתניהו

לפיד על השוואת נתניהו להיטלר: טירוף הדעת! יאיר לפיד, בנימין נתניהו

גם יאיר לפיד מגנה את האמירה של סדי בן שטרית, בחשבון הטויטר שלו:


"ההשוואה בין נתניהו להיטלר היא לא פחות מטירוף הדעת ואני מגנה אותה בכל תוקף".


ובכך הוא מצטרף ליריבו האחר של נתניהו ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, אשר גינה אף הוא הבוקר (חמישי) את הדברים: ״אני מגנה בתוקף את ההשוואה הבזויה שנעשתה בין נתניהו לצורר אדולף היטלר. אין מקום בחברה הישראלית להשוואות מהסוג הזה שפוגעות בזכר השואה. גם אם יש מחלוקות קשות וחוסר הסכמה עם דרכו של נתניהו, לא זו הדרך להביע זאת״.


נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כתב הבוקר בחשבון הטויטר גינוי לשיח שהגיע מהארגון הבזוי ׳קריים מיניסטר׳ שהשווה את רה״מ בנימין נתניהו לצורר הגרמני היטלר: וגם הבוקר נאמר בבירור, בלי אם ובלי אבל: השוואת ראש הממשלה נתניהו לצורר היהודים היטלר איננה מחאה לגיטימית. שיח שכזה מזעזע את יסודות הבניין המשותף שהקמנו ועל כולנו להוקיע אותו.


לאחר שתועד משווה את ראש הממשלה לצורר הנאצי אדלוף היטלר, פעיל המחאה סדי בן שטרית לא חוזר בו מדבריו הקשים בשיחה עם N12 הוא מבהיר: "השוויתי את התהליכים שקרו בגרמניה בשנות ה-30 למה שקורה בישראל היום. היטלר שיסה את הדמוקרטיה הגרמנית, וזה מה שנתניהו עושה".


מצטרפים לגינוי ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה): "גם הבוקר צריך לחזור ולומר, זכר השואה ומשפחת השכול הם קודש קודשים של החברה הישראלית וחייבים להיות מחוץ לכל שיח פוליטי. השוואת רה"מ לצורר הנאצי ימ"ש היא בלתי נסלחת. ובקשה אחת לתקשורת - גלו אחריות. אל תהדהדו כל שטות, אל תתנו במה לכל מטורלל שוליים, ואל תתנו לכל אלו נפח חסר פרופורציה".


סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש: "לצערי תמיד יהיו אמירות מטורללות של קומץ קיצוני הזוי המשווה מנהיגים יהודים לצורר הנאצי או מגדף משפחות שכולות. הם מיעוט מסוכן שפוגע בחוסן הלאומי ואסור לתת לו את הבמה. צריך להתמקד בעיקר- המלחמה בנגיף הקורונה. ביחד ננצח".

הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה
אייכלר:"הבסיס המוסרי של הממשלה היא לאפשר לבני הישיבות ולתשב"ר ללמוד בלי הפרעה"
נתניהו בביקור במנהלת אכיפת הקורונה: קורא לבני גנץ ללכת לאחדות
שרי העבודה יצביעו מחר בעד פיזור הכנסת