אבל בויז'ניץ: נפטר ממציא טריבונות הפרנצ'ס

ברוך דיין האמת: בתל השומר נפטר הרה"ח רבי ישראל מרדכי רייך ז"ל, מחשובי חסידי ויז'ניץ היזם שהמציא את הפרנצ'ס, בעל האישיות המעניינת

אבל בויז'ניץ: נפטר ממציא טריבונות הפרנצ'ס רבי ישראל מרדכי רייך ז

אבל בקרית ויז'ניץ בני ברק בפטירת אחד מחשובי החסידים, הרה"ח רבי ישראל מרדכי רייך ז"ל, שנפטר שנדבק בנגיף הקורונה. עלה לגנזי מרומים, לדאבון ליבם של המשפחה והחסידים,כאשר הוא בן 74 בפטירתו. יש לציין שזו הפטירה השלשית במוצאי תשעה באב מנגיף הקורונה בפטירת חשובי החסידים.

הרב רייך ז"ל, היה אחד מאנשיה הבולטים של החסידות. כפי שהחסידים מספרים: "הוא פשוט יחסר בנוף השיכון". לפרנסתו עבד בתחזוקת ביהמ"ד הגדול של קרית ויז'ניץ במשך שנים רבות, אבל עיקר עבודתו הייתה במוחו העצום, שאת רובם ככולם המציא בעצמו.

אחד מרעיונותיו המפורסמים הינו הפרנצ'ס (טריבונות עליהן עומדים החסידים בבמהלך הטישים). כיום הינן חלק משמעותי בכל חצר טיש חסידי.

בעמל ידיו בנה את הפרנצ'עס הראשון עם ששת הקומות, ובמהלך השנים, נהפכו הפרנצ'ס לנחלת הכלל כאשר כל חצרות החסידים ברחבי תבל משתמשים בהם.

בנוסף לכך, השקיע המנוח רבות עבור יצירת סביבה נוחה לרבי, למען נסיעות הרבי ויצירת סביבהת התניידות נוחה. כך שחלק מרעיונותיו הינם כיסאות מתקפלים לאדמו"רים וכן סטנדרים שהיו בשימוש האדמו"ר בנסיעותיו לחו"ל.

המנוח זכה לחיבה גדולה משלושת האדמו"רי לבית ויז'ניץ, להם היה מקושר: האדמו"ר ה'ישועות משה', ה'אמרי חיים' וכן יבלחט"א האדמו"ר שליט"א שהיה ידידו מספסל לימודו בתלמוד התורה של חסידות ויז'ניץ.

המנוח ז"ל היה כ'בור סוד שאינו מאבד טיפה', אחריו השתרכו פרחי החסידים בכדי לשמוע סיפורים מתחת לביהמ"ד, שם ישב ברוב היום בעבודתו. מקורביו זוכרים אותו כיהודי מתוק, אשר הספיק הכל, ואם זאת לא היה לחוץ.

הלווייתו מתקיימת הערב, בשעה 23:30 תתחיל בבית המדרש הגדול של קרית ויז'ניץ, בני ברק לבית החיים ויז'ניץ בבני ברק, שם ייטמן.

ירושלים: חרדי נפצע קשה בתאונת דרכים סמוך לקניון רמות
בפתח ישיבת קבינט הקורונה גנץ הציב את יעדי צה"ל במאבק בנגיף
צפו: התפרץ לרכבים ועשה שימוש בכרטיס אשראי שגנב
כביש 375: הולך רגל כבן 60 נפגע מרכב ונהרג
אוטובוס פלסטיני התהפך סמוך למחולה: 19 נפגעים קל ופצוע בינוני
625 נדבקים חדשים - תוצאה של ירידה דרסטית במספר הבדיקות
דרכו נשק תוך כדי נסיעה ברחוב: המשטרה פתחה בחקירת האירוע
מזג האוויר: היום (ראשון) יהיה מעונן חלקית עד בהיר ללא שינוי בטמפרטורות
תאונה קשה בכביש 1: שני פצועים קשה וארבעה קל
חיובי בכנסת: השר רפי פרץ הודיע כעת כי הוא חיובי לנגיף