בלאגן! מ"מ מפכ"ל המשטרה לא יגיע לועדה

המשרד לבט"פ הודיע כי מ"מ המפכ"ל לא ישתתף; יו"ר הוועדה ח"כ חיימוביץ' ביטלה את הדיון: "זה מבזה את הכנסת ואת הציבור"

בלאגן! מ"מ מפכ"ל המשטרה לא יגיע לועדה מוטי כהן

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן), הודיעה על ביטול דיון הוועדה בנושא התנהלות המשטרה בהפגנות, אשר תוכנן להתקיים הבוקר.


זאת לאחר שהמשרד לביטחון פנים הודיע אמש כי מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, שהשתתפותו בדיון אושרה, לא יטול בו חלק בסופו של דבר.


ח"כ חיימוביץ': "התנהלות מבישה. לא נסכים לקבל זאת. הועדה לא תיתן יד לביזוי הציבור בדיון עקר ללא מענה לסוגיות הבוערות. ביטול השתתפות מ"מ המפכ"ל בשעת לילה מאוחרת ושליחת נציגים שאינם רלוונטיים לנושאי הדיון מבזה את הוועדה, את הכנסת, והגרוע מכל - את הציבור וכללי המשחק הדמוקרטיים. זוהי התנהלות מבישה ואנחנו לא נסכים לקבל זאת. הוועדה דורשת את הופעת מ"מ מפכ"ל המשטרה בפני הציבור על מנת לקיים דיאלוג שמאפשר פיקוח ראוי, הפקת לקחים ומתן תשובות לסוגיות הקשות שמטרידות את הציבור".


ארגון חקירה עכשיו על ביזויו של מ״מ המפכ״ל את ועדת הפנים: "מ״מ המפכ״ל מתנהל כאילו הוא ראש משטרת השליט ולא משטרת ישראל. אין שום הסברים הגיוניים להתנהגות הביזיונית של המשטרה כלפינו המוחים למעט הסבר אחד: המשטרה מתנהלת כמו משטרת נתניהו ומנסה לדכא את המחאה. מ״מ המפכ״ל לא מבזה רק את הכנסת, אלא גם את הארגון שהוא מפקד עליו, את אזרחי ואזרחיות המדינה ואת המורשת המשפחתית שלו במשטרת ישראל. נמשיך במאבק לפתיחת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות- גם בשבת הקרובה ברחבי הארץ.״


מהתנועה לאיכות השלטון נמסר:


"כעת היה אמור להתחיל דיון חשוב בוועדת הפנים והגנ״ס על התנהלות המשטרה בהפגנות. אבל רגע לפני שהתחיל הודיעו על ביטולו בשל אי התייצבות הגורמים הרלוונטיים מהמשטרה. למרות שהישיבה נקבעה כבר לפני חודש ולמרות שזהו תפקידה של הכנסת לפקח על גורמי הרשות המבצעת – במשטרה פשוט לא סופרים את הכנסת.


אולי במשטרה מפחדים שנגלה שהיא פועלת בהפגנות בניגוד לנהלים של עצמה? שהיא עוסקת באמצעות שוטרים סמויים ואיסוף מאגרי מידע סודיים בדיכוי ההפגנות במקום לשמור על המפגינים?


מ”מ מפכ"ל המשטרה חייב להגיע לכנסת ולתת דין וחשבון לציבור, כמו כל עובד ציבור שנקרא לדיוני הכנסת. ככה זה בדמוקרטיה.


התנהלות המשטרה היא מבישה, מטרידה ומבזה את הציבור שאותו היא אמורה לשרת. נמשיך לפעול ברמה הפרלמנטרית, המשפטית והציבורית כדי לאפשר פיקוח ראוי של הכנסת על משטרת ישראל, וכדי להבטיח שהמשטרה תשרת את האינטרס הציבורי".

הרב מאזוז: "ליברמן זה השטן בהתגלמותו"
פרשת הצוללות: עולים לבג''ץ
צפו: פינדרוס על המשטרה • תיעודים מליל האימה
אייכלר מזהיר מפני "האלימות השלטונית"
22.01.2021: הכותרות של 'בימה' עם כל השינויים העוברים בימים האלה
תקווה חדשה: בנו של ראש הממשלה מנחם בגין מצטרף
נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"
ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"
שגריר ארה"ב סיים את כהונתו בכותל המערבי
"שיח של שנאה וקיטוב, בזמן האסון, התנהלות בלתי אחראית"