בנט: "הגענו לפשרות מהותיות"

בנט נאם בישיבת הממשלה לפני ראש השנה. תחילה בנט דרש לבדוק את הילדים לפני התפילות ואף לא להביאם לבתי הכנסת כתלות בבדיקות הקורונה. בנט אמר: "לגבי ילדים, ...

בנט: "הגענו לפשרות מהותיות" ראש הממשלה נפתלי בנט

בנט ננאם בישיבת הממשלה לפני ראש השנה. תחילה בנט דרש לבדוק את הילדים לפני התפילות ואף לא להביאם לבתי הכנסת כתלות בבדיקות הקורונה. לבנט אמר: "לגבי ילדים, יש הנחיה ספציפית לבתי הכנסת: אפשר לעשות בדיקת PCR שתחזיק 96 שעות מבחינת התו הירוק. אז תגשו, תעשו PCR לילדים ואם לא אז שהילדים לא יבואו".

עוד אמר כי מגבה את צה''ל: "אני רוצה לשלוח מכאן מסר ברור ללובשי המדים ולאזרחי ישראל כולם: אני מגבה את מפקדי צה"ל וחייליו באופן מוחלט. צה"ל שומר עלינו כל ימות השנה, תפקידנו הוא לשמור על צה"ל".

עוד אמר כי יכולות להיות טעויות: "כמי שמכיר את שדה קרב ופיקד על חיילים, וכמי שאיבד את הטוב שבחבריו, אני יודע שכשמקבלים החלטות באירועים מבצעיים – יש גם שגיאות, ולפעמים הן כואבות וקשות. ככה זה כשנלחמים באויב, וצריך לגבות את החיילים והמפקדים, במיוחד כשיש שגיאות".

בנט אמר כי: "יש מי שמנסים להשתמש בצה"ל ככלי שרת לקידום מטרות פוליטיות ציניות. זה פוגע בכושר העמידה שלנו וזה דבר לא ראוי, תפסיקו את זה".

בנט שש על אישור התקציב: "ביום חמישי אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את תקציב המדינה לשנים 2021-2022. המדינה חוזרת לפסים של יציבות ותפקוד ובעזרת השם נעביר את התקציב גם בקריאה שנייה ושלישית, לדעתי בצורה אפילו יותר פשוטה מאשר בקריאה ראשונה".

בנט שלח ברכה לשר האוצר ליברמן: "אני רוצה לברך את שר האוצר, אביגדור ליברמן, שהוביל את התהליך הזה מול השרים והמשרדים, במקצועיות, באחריות, בתבונה, ובנקודות פשרה איפה שהיה צריך. אני גם רוצה לברך את כל ראשי המפלגות ושרי הממשלה כולם - שפעלו בשיתוף פעולה ובגמישות, כל אחד בתחום משרדו, זה היה מאוד מרשים".

"הגענו לפשרות מהותיות, לא גלגלנו את הבעיה לקריאה השנייה והשלישית, מצאנו פתרונות למרות שיש מחלקות ואידאולוגיות מאוד שונות", הוסיף.

לסיום אמר: "סוף סוף, באומץ גדול, אנחנו נוגעים בהעלאת גיל הפרישה לנשים, אנחנו מעבירים רפורמה הכרחית בכשרות, מעניקים לניצולי שואה ולנכים מענקים, מחזקים את מערכת הבריאות ובתי החולים אחרי שנות הרעבה והזנחה, מבצרים את העוצמה של צה"ל, מכניסים תחרות בשלל תחומים ומסתכלים הרבה שנים קדימה".

ראש הממשלה בנט עם לפיד וליברמן
מתרחקים מתיק 4000: הפרקליטות שינתה את סדר העדים בתיקי נתניהו
עוצמה יהודית למומו פילבר: תפסיק עם תעמולת הבחירות האסורה
"היא מקשקשת ומדברת שטויות": גפני על מירי רגב
אמיר אוחנה: "מי שמדבר על היום שאחרי נתניהו כנראה חפץ בזה"
חשיפה: מבקר המדינה בוחן אפשרות להפריד את מח"ש מהפרקליטות
לפני הבחירות: הוגש כתב אישום נגד בן ארי
יועצה המשפטי של 'קבלה לעם' מנסה לזכות במקום בפריימריז בליכוד
בן גביר בתמיכה בפייגלין: "נלחם על הזהות היהודית של המדינה"
ביבי על היציאה למבצע 'עלות השחר' לאחר שהכנסת התפזרה • צפו
לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית