הועבר לחקירה: צעיר ערבי כבן 21 נעצר הלילה בחשד לתקיפת הבחור החרדי

המשטרה עצרה הבוקר חשוד במעורבות האירוע בו נראה הצעיר סוטר בחוזקה לבחור חרדי במהלך נסיעה ברכבת הקלה, הצעיר העלה את התיעוד לרשת על מנת לצבור 'לייקים' ופרסום

הועבר לחקירה: צעיר ערבי כבן 21 נעצר הלילה בחשד לתקיפת הבחור החרדי בן מיעוטים סותר לחרדי ושובר את משקפיו

המשטרה עצרה הבוקר חשוד, צעיר ערבי כבן 21 מבית חנינא בירושלים בחשד למעורבות באירוע האנטימישי אמש בו נראה הצעיר סוטר בחוזקה לבחור חרדי במהלך נסיעה ברכבת הקלה, הצעיר העלה את התיעוד בגאווה לרשת ה'טיקטוק' על מנת לצבור 'לייקים' ופרסום.


מהמשטרה נמסר כי פעילות חקירה בעקבות סרטון שהופץ אתמול ברשת, הביאה למעצרו לפני זמן קצר של חשוד במעורבות באירוע (21, בית חנינא) והוא הועבר לחקירה. החשוד יובא במהלך הבוקר לבית המשפט שם צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרו. חקירת המשטרה נמשכת.


חה"כ אליהו ברוכי אמר אמש: "תרשמו לפניכם: המחבל שסטר על פניו של תלמיד ישיבה בירושלים, ייעצר בעזרת השם. אבל לא, הוא לא ישב מאחורי סורג ובריח. הוא אולי-אולי יקבל עבודות שירות. הריקבון המשפטי יתייחס אליו בסלחנות ואפילו באמפתיה. זאת תהיה עוד תזכורת כואבת לתיקון החשוב ביותר: מערכת המשפט".


בנוסף לחברי הכנסת שגינו את האלימות, ליברמן גינה את תוצאת ההסתה נגד החרדים: "שעת מבחן. המקרה שבו צעיר ערבי סוטר לבחור חרדי ברכבת הקלה הוא אירוע מקומם שיש לגנותו מקרב כל הקצוות הפוליטיים".


מנגד, ליברמן לא הפסיק לתקוף את החרדים והוסיף: "כפי שמצופה לגנות את התהלוכה הקיצונית שראינו אמש במאה שערים נגד מדינת ישראל".


חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד, על פשע השנאה ברכבת הקלה: "זו לא סתם תקיפה. זה פשע שנאה שהעונש עליו צריך להיות חמור ביותר. "העובר עבירה מתוך מניע של גזענות כהגדרתה בסימן א'1 או של עוינות כלפי ציבור מחמת דת, קבוצה דתית, מוצא עדתי, נטיה מינית או היותם עובדים זרים, דינו -כפל העונש הקבוע לאותה עבירה או מאסר עשר שנים..." (חוק העונשין)".


ח"כ קטי שטרית (הליכוד) הגיבה: "האם דמו של יהודי חרדי הוא הפקר?! בחור יהודי הותקף ביום העצמאות בירושלים במהלך נסיעה ברכבת הקלה. האירוע תועד, לאחר שהחשוד סטר לנוסע, שישב בכסאו". איך סיפור כזה לא פותח את מהדורות החדשות?! מדוע קולם של ערוצי התקשורת הגדולים לא נשמע?!".

היכונו: כך תגיעו להילולת רחל אימנו
זעם על שקד בבני ברק: "יריקה נוספת בפרצופם של תושבי העיר"
תחזית מזג האויר: חם מהרגיל
מבשרת ציון: שני בתים פונו בעקבות שריפה
חוק יסוד ההגירה נדחה בקריאה טרומית
צפו: המשטרה פשטה על המוסכים וקנסה בכ-400,000 ש''ח
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית עם גשם מקומי
פיתוח חדשני: חיישנים יוצבו על מוניות בירושלים
"ישראל היום אינה במקום שהיינו רוצים להיות בו"
יעקב אשר: "תוביל לכאוס ואנרכיה"