דרעי זעק: "המדינה היהודית בסכנה, מדובר בעקירת הדת מהמדינה"

יו"ר סיעת ש"ס השר אריה דרעי זעק בישיבת הסיעה כנגד ממשלת השמאל: "הממשלה בראשות בנט הולכת להרוס ולהחריב את האופי והזהות היהודית במדינה המאפשרים לנו חיים יחד"

דרעי זעק: "המדינה היהודית בסכנה, מדובר בעקירת הדת מהמדינה"

השר דרעי: "המדינה היהודית בסכנה - בחסות חובשי כיפה, שהסררה מעוורת את עיניהם,"

ערוץ הכנסת

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בפתח הישיבה המשותפת

"לפני 73 שנים ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון הכריז על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. במשך השנים היו תמיד מאבקים ודיונים כאשר מפלגות השמאל הקיצוני ניסו לפעול כדי להפריד את הדת מהמדינה אך ממשלות ישראל לדורותיהן תמיד שמרו על הסטטוס קוו ועל הבסיס היהודי של המדינה גם כאשר המפלגות הדתיות והחרדיות היו בקואליציה וגם כשהיו באופוזיציה".

"לאחר חשיפת ההסכמים הקואליציוניים אתמול מתברר שנפל דבר. מדינת ישראל משנה את פניה ואת אופיה וזהותה. לא מדובר על הפרדת מהמדינה אלא על עקירת הדת מהמדינה".

"בחסות חובשי כיפה שתאוות השררה מעוורת את עיניהם הם הולכים להגשים את חלומם של מרצ, מירב מיכאלי והעבודה , הרפורמים, לפיד ואיווט ליברמן גם יחד. הממשלה בראשות בנט הולכת להרוס ולהחריב את כל מה שבמשך 73 שמרנו יחד גם בזמנים הקשים ביותר על אופי וזהות יהודית למדינה המאפשרים לנו חיים יחד".

"הממשלה בראשות בנט תחריב את השבת הקדושה, את הגיור, את הרבנות הראשית והכשרות והכי חמור יקרע לחתיכות את עם ישראל שיאלץ לחזור לחיות כמו בגלות לפי קהילות וספרי יוחסין".

"תמיד לעגו לנו המפלגות החרדיות שבזכות תקציבים לעולם התורה אנחנו ניכנס לממשלה כזאת או אחרת, כעת מתברר שבשל תאוות אמביציות אישיות הממשתה בראשות בנט זורקת לפח את כל הערכים המקודשים לעם ישראל במשך אלפי שנים. במשך הרבה מאד שנים ובמיוחד בשנים האחרונות נבנתה שותפות אמת בין הציבור החרדי לציבור הדתי לאומי והתורני סביב ערכים משותפים של אהבת ארץ ישראל, חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון והשמירה על זהותה היהודית של מדינת ישראל על שמירת עולם התורה יבנה וחכמיה".

"אני קורא למנהיגי הציבור הדתי לאומי, לרבנים וראשי הישיבות לאנשים ההגונים שהצביעו לימינה בבחירות האחרונות תשמיעו קול, בואו נפעל וניאבק יחד בהקמת הממשלה הרעה הזו וכך נשמור על הערכים המקודשים לכל עם ישראל".

"אני שומע כל הזמן תדרוכים בימים האחרונים, אני ידעתי על ההסכמים הרעים הללו לפני כמה ימים ושיתפתי בהם את חברי מהיהדות התורה, הם מתדרכים ואומרים "אל תדאגו אנחנו נשמור עליכם"..

רבותי על מי אתם תשמרו ב-2013 כבר פגעתם בסטטוס קוו ובעולם התורה אז שהייתם יחד עם הליכוד פגעתם בנו אז, כיום שאתם עם מפלגות מרץ והעבודה נסמוך עליכם? על מי נסמוך על מי שכבר פגע בעולם התורה? על מי שבנה את המרפסת בנט המפורסמת בכותל? על מי נסמוך על מי שפגע בזהות היהודית?".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית