ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"

בנאום מעל דוכן מליאת הכנסת דרש ח"כ ארבל תשובות משר הביטחון והשר לביטחון פנים מדוע אוסרים על ניצול מההתקפה על קבוצת היהודים סמוך לאריאל

ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק" ח''כ משה ארבל

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות מעצרו של ניצול הלינץ והתקיפה אתמול סמוך לעיר אריאל. ח"כ משה ארבל מש"ס נאם היום (ד') מעל דוכן מליאת הכנסת וביקש הבהרות משר הביטחון ומהשר לביטחון פנים מדוע נאסר על ניצול התקיפה לפגוש את עורך דינו. בנוסף, ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת התייחסו אף הם לנושא ודרשו מהמשטרה הבהרות.

"יש רגעים שבהם פשוט אי אפשר לשתוק" אמר ח"כ ארבל מעל דוכן המליאה. לדבריו, "בדקות אלה ממש כאשר אנחנו מדברים על ביטחונם של אנשים, יושב יהודי בתא מעצר של השב"כ ומנוע מפגש עם עו"ד, אחרי שהוא עבר אמש לינץ על יד השער האחורי של העיר אריאל בשומרון. דבר שאפילו גרר את הרבש"צ לבצע ירי באוויר, על פי הפרסום של העיתונאי אלישע בן קימון".

בשלב זה פנה ח"כ ארבל לחבריו לכנסת ושאל: "האם זה נשמע לכם הגיוני, חברי גם מהימין וחברי גם מהשמאל? יהודי מתוקף על יד עשרות פורעים עם אלות ומוצא את עצמו בלי הזכות הדמוקרטית הבסיסית ביותר – מפגש עם עורך דין. לא מדבר על היותו זכאי או חייב, הוא צריך לפגוש עו"ד. לא נותנים לו את זה. אדם מהשורה בשנות הארבעים לחייו הופך בין לילה לעבריין. לעומתו, עשרות פרועים עם רצח בעיניים ממשיכים להסתובב חופשי. האם לסדום היינו ועמורה דמינו? אין דין?"

"אני מבקש לקבל בדחיפות משר הביטחון ומהשר לביטחון פנים תשובות. מה קורה כאן? אבדתם את הראש? עוד היום אני מתכוון לפנות ולדאוג שהאזרח הזה מקבל את הזכות הבסיסית ביותר" חתם ח"כ משה ארבל את נאומו מעל בימת הכנסת בהתייחסותו לאירוע אתמול.

כזכור, מוקדם יותר היום (רביעי) הגיע אזרח, אחד מהניצולים מהלינץ' שאירע אמש, לתחנת המשטרה באריאל על מנת להעיד ולהגיש תלונה כנגד הפורעים. הניצול הגיע יחד עם מספר נערים על מנת לבחון נקודות להקמת יישובים חדשים כחלק ממהלך גדול שמתנהל בימים אלו. בעת שסיירו סמוך לשער המזרחי של העיר אריאל, התנפלו עליהם פלסטינים וניסו לפגוע בהם כאשר כתוצאה מכך נהרג אחד הפורעים. לתדהמתו, במקום לקבל את עדותו, החליטו במשטרה לעצור אותו ואף אסרו עליו מפגש עם עורך דינו, עו"ד עדי קידר, המייצג אותו מטעם ארגון חוננו.

בהודעה שהוציא עו"ד קידר לאחר המעצר נכתב: "להבנתנו מדובר באירוע שרק בנס יהודים ניצלו. היה ארוע קשה של תקיפה של ערבים כנגד יהודים והדבר הזה הוא דבר שמתמשך בחודשים האחרונים. אני חושב ששרותי הבטחון בראשות השב"כ והמשטרה איבדו את הצפון במקום לבסס את המשילות ואת הביטחון של האזרחים היהודים שדמם הפקר, הם עוצרים אדם שלמיטב הבנתנו חף מפשע שהגן על 20 ילדים. אנו מקווים מאוד שבית המשפט יורה על ביטול מניעת המפגש ועל שחרורו מהמעצר"

יו"ר שדולת א"י ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק הגיבו גם הם לאירוע ואמרו: "התנהלות המשטרה באירוע הלינץ' מאתמול היא בלתי קבילה ובלתי נסבלת. לא יתכן שאף אחד מהערבים משתתפי הלינץ' לא נעצר, והעצור היחיד הוא יהודי שכנראה נאלץ להגן על הילדים המותקפים, ועכשיו אף נמנע ממנו מפגש עם עו"ד. כך לא עושים צדק. כך לא מייצרים בטחון.״

עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה
נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"