התערוכה היצירתית של הילדים המוגבלים לקראת חנוכה

ילדי מרכז 'עדי' בירושלים ניצחו את המוגבלות עם מיצגים מרהיבים של ניצחון האור על החושך • המיצגים המרהיבים צפויים בקרוב להיות מוצגים בתערוכות באתרים מרכזיים

התערוכה היצירתית של הילדים המוגבלים לקראת חנוכה

לקראת חג החנוכה, ביקשו במרכז 'עדי' בירושלים (עלה לשעבר), לנסות ולמצוא דרך לחגיגה ולשמחה, שתחבר בין כל הילדים והנערים במרכז. לאור מגבלות הקורונה, לא ניתן לקיים אירועים משותפים, ולכן היה צורך בחשיבה יצירתית. מרכז 'עדי' בירושלים, פועל בגישה מקצועית חדשנית ומתקדמת, בטיפול בילדים ונערים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים.

כך באה לעולם תחרות המיצגים תחת הכותרת 'ניצחון האור על החושך'. כל אחת מקבוצות הלימוד שפועלות במסגרת קפסולות, הכינה מיצג משלה שנותן ביטוי למהות של חג החנוכה, ניצחון האור על החושך. קדמה למיזם, עבודת הכנה של הצוות החינוכי, שהצליח לחבר את הילדים ונערים למסר, ולתת להם כלים, על מנת לבטא ביצירה את התוכן הפנימי של חג החנוכה. את המיזם הובילה הנהלת עדי.

בסיום התחרות, הוצגו המיצגים המרהיבים, הבנויים בשפה אומנותית ורגישה, בתערוכה ייחודית ומרשימה, באולם הכניסה למרכז 'עדי' בירושלים. הבאים בשערי המרכז, יכולים לראות את היצירות ולחוש את השפה המיוחדת, שבאמצעותה הילדים והנערים, הצליחו להתגבר על המוגבלות, ולהביע באופן מדויק את התחושות שלהם תחושת הניצחון של הרוח-האור על פני החומר-החושך.

סמוך לחג החנוכה, צפויה התערוכה המרגשת, לעבור לאתר ציבורי מרכזי, עם חשיפה משמעותית לקהל הרחב במגבלות הקורונה. הצגת התערוכה במיקום מרכזית, נועדה למטרה כפולה. ראשית להעניק לילדים את התחושה של החשיבות שיש ביצירה שיצרו. שנית לחבר את המבקרים ואלו שיצפו במיצג, לעולם היצירה הרגיש והייחודי, של ילדים ונערים עם מוגבלות. ילדים ונערים, שמצליחים דרך האומנות, להעביר את התחושות הפנימיות והעמוקות שלהם.

שלומית גרייבסקי, מנכ"ל עדי ירושלים: "התערוכה כל כולה הבלטת האור והשמחה על הקושי הבחירה לדבוק באור- בחיים. בניצול כל יכולת אפשרית, על פני שקיעה בחושך כמו האמונה המלווה אותנו יום יום בפעילות בעדי ירושלים".

מיצגים לקראת חנוכה של ילדי מרכז 'עדי' בירושליםמיצגים לקראת חנוכה של ילדי מרכז 'עדי' בירושלים
שר החינוך: מודה לקבינט הקורונה שאימצו את התוכנית
דיון סוער בוועדה לפניות הציבור בנושא מצוקת החתונות
הצהרונים חוזרים לשגרה מלאה
שני הילדים ננעלו לעיני האמא • צפו בחילוץ
ה-OECD ממליץ להשאיר את מערכת החינוך פתוחה במקרה של גל שלישי
כ- 345,000 ילדי כיתות ז-ט' ישובו ביום ראשון ללימודים
מחסור עצום בעובדים בבתי האבות
המשחקים שצנחו על החסידים שהיו בבידוד
קונצנזוס בכנסת: להסדיר את נושא החתונות
נעדר ילד כבן 17.5 בשם יוסף חיים טבעוני • חשש לחייו