הממשלה אישרה את תוכנית המענקים למשפחות ואזרחים

הממשלה אישרה את תוכנית המענקים החד פעמיים, אשר תמתין כעת לאישור הכנסת

הממשלה אישרה את תוכנית המענקים למשפחות ואזרחים

ראש הממשלה על תוכנית המענקים

ללא

התכנון להגיע לאישור התוכנית הכנסת החל ממחר, בשאיפה לחלק את הכספים עוד השבוע. התהליך מורכב מדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, ולאחריו לדיון, אחריו הצבעה בכנסת.

המענק הינו חד־פעמי ומוגדר כאישי, כאשר כל אזרח צפוי לקבל 750 שקלים. בנוסף לכך, יועברו לכל משפחה 500 שקלים לכל ילד, עד הילד השלישי (כולל השלישי).

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הממשלה: "הגל השני של הקורונה מכה בכל העולם, גם בישראל. אנחנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ לבלום את ההתפשטות של המגפה. בסוף השבוע מינינו את פרופ' רוני גמזו להיות הפרויקטור הלאומי של הקורונה.

נתניהו הדגיש כי נרקמת תוכנית לעצירת שרשרת ההדבקה: "במהלך השבוע פרופ' גמזו יגיש תכנית פעולה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה, ולצה"ל יהיה תפקיד משמעותי במשימה החשובה הזו. ביקשתי גם מפרופ' גמזו להגיש תכנית לאומית ארוכת טווח לחיים בשגרת הקורונה, והוא יגיש אותה לממשלה וכמובן אחר כך לציבור. אבל אני רוצה להדגיש - אין פתרונות קסם".

עוד הוסיף נתיהו אודות האחריות שיש לכל אחד: "בלי אחריות אישית של כל אחד מכם, אזרחי ישראל, אין אפשרות לבלום את המגפה. אני חייב להגיד שאני רואה שיפור בהתנהגות, אבל עדיין צריך עוד. את המגפה מנצחים על ידי חבישת מסכות, שמירת מרחק אישי, היגיינה ומניעת התקהלויות".

עוד אמר נתיהו אודות המענק לכל אזרח: "אנחנו מביאים היום לממשלה את אישור תכנית המענקים לכל אזרח. אנחנו נעביר אותה לאחר מכן לחקיקת בזק בכנסת כדי שהכסף יגיע אליכם, אזרחי ישראל, במהירות המרבית".

ראש הממשלה הוסיף כי ישנן תוכניות נוספות להמשך תחיית המשק: "אנחנו עובדים גם על תכניות נוספות לעידוד המשק ולהזרמת כספים למי שנפגע מהקורונה. אנחנו נמשיך להניע את גלגלי הכלכלה כדי להחזיר את האנשים למעגל התעסוקה".

עוד התייחס נתניהו בנוגע להתחממות הגבול בצפון: "בנוגע לחזית הצפון, אנחנו פועלים לפי מדיניות עקבית שלא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבול הצפוני שלנו. לבנון וסוריה נושאות באחריות לכל מתקפה היוצאת משטחן נגד ישראל. לא ניתן שיערערו את ביטחוננו ולא ניתן שיאיימו על אזרחינו, לא נסבול פגיעה בכוחותינו. יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל אני מקיים הערכות מצב שוטפות. צה"ל ערוך להגיב לכל איום".

יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ התייחס לכך בחשבון הטוויטר: "אישרנו עכשיו בממשלה את תוכנית המענקים. כפי שדחפנו בכחול לבן מדובר בתוכנית מדורגת שנותנת יותר לאלו שיש להם פחות. יותר לניצולי שואה, מקבלי קצבת סיעוד, עולים חדשים וקשישים. יותר לאנשים שיצרכו ויניעו באמצעותה את המשק. נמשיך לעשות הכל כדי לדאוג למי שבאמת צריך".

כמו כן, שר האוצר ישראל כ"ץ צייץ בחשבון הטוויטר: "אישרנו כעת בממשלה את תוכנית המענק לכל אזרח, ומחר נביא לאישור הכנסת במטרה להעביר לכם את הכסף לחשבון בהקדם. 830,000 אזרחים מאוכלוסיות נזקקות יקבלו מענק כפול (750x2ש״ח) כך שיווצר איזון בין הרצון לשלם מענק לכלל האזרחים להנעת הכלכלה, לבין הרצון להעניק סיוע כלכלי גדול יותר לנזקקים לכך".

תביעה בסך 250,000 לחולה קורונה שסיכן את הציבור
שלושה מליון ילדים קיבלו את הכסף. צפו
מענק לכל אזרח - פעימה שנייה (מענק מוגדל למקבלי קצבאות)
ביום ראשון הקרוב מתחילים לזרום המיליארדים "קודם הילדים"
מענק מיוחד ממשרד הבטחון יועבר בימים הקרובים לכפר חב"ד להתמודדות עם הקורונה
נתניהו על אישור המענק: הכסף יגיע לחשבונות הבנק שלכם כבר בתחילת השבוע הבא • צפו
אושר סופית: חלוקת מענקים לאזרחי ישראל
ח"כ מרגי לרשות המסים: לעכב הליכי גבייה לחייבים בשל המצב הכלכלי
סגן שר הפנים הרב בן צור: התוכנית להעברת שדה התעופה מהרצליה היא רעיון מבורך
נשיא המדינה לחרדים: או שתשתלבו או שניוותר מאחור