צפון קוריאה: "ממשל ביידן עוין"

משרד החוץ בפיונגיאנג העביר מסר לוחמני כלפי ממשל ביידן וכינה את דבריו של הנשיא "פשלה ענקית" • "ההצהרה מעידה על מדיניות עוינת"

צפון קוריאה: "ממשל ביידן עוין" הנשיא הנבחר ג'ו ביידן

מחריף העימות המילולי בין ארצות הברית וצפון קוריאה: משרד החוץ בפיונגיאנג פרסם היום (ראשון) הצהרה המגנה את דברי ושל הנשיא ביידן בנאום מאה הימים שנשא בשבוע שעבר. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

"הצהרותיו של הנשיא משקפות באופן ברור על כוונתו לאמץ מדיניות עויינת כלפי הרפובליקה הדמוקרטית של קוריאה, כפי שעשו נשיאים במשך רוב לחצי מאה", אמר קוון ג'ונג-גון, ראש המחלקה האמריקנית במשרד החוץ של פיונגיאנג.

בהצהרה נפרדת של משרד החוץ הצפון קוריאני נכתב: "הדברים, שביקרו את מצב זכויות האדם בצפון קוריאה העליבו את כבודו של המנהיג קים ג'ונג און והראו כי ארצות הברית שוחקת את עצמה לקראת השבתה מוחלטת של יכולתה לשאת ולתת".

הנשיא ביידן אמר במהלך נאום מאה הימים שנשא בפני הקונגרס כי התוכנית הגרעינית של צפון קוריאה, יחד עם זו של איראן, מהוות "איו ביטחוני חמור לארצות הברית ולעולם כולו".

"אנחנו נעבוד באופן צמוד עם בעלות בריתנו כדי לתת מענה לאיום של איראן וצפון קוריאה דרך דיפלומטיה, אך גם ביצירת הרתעה נחושה", אמר ביידן.

איגוד הארגונים היהודיים באירופה בפניה: "תגברו לאלתר את האבטחה"
גמל שלמה אמיץ נלחם בציפור • צפו
ביידן לנתניהו: תומך בזכותה של ישראל להגן על עצמה אך מקדם הפסקת אש
אוסטריה הוסיפה את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור בחוק הסמלים
ראש הממשלה נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן
ארדן דורש ממועצת הביטחון: "גנו בחריפות את התקפות הטרור מעזה "
העיתונאית יונה לייבזון: ישראל אינה זקוקה לתמיכה של ארה"ב
נתוני הסוכנות היהודית נחשפים: זינוק בבקשות העלייה ממדינות מערביות
שרת התפוצות: "דור העתיד נמצא בסכנת הכחדה"
הנשיא קורא לטפח את הקשר עם "השבט החמישי"