עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד

ניצול הלינץ: עשרות חברי כנסת חתמו על מכתב למפכ"ל המשטרה וראש השב"כ בדרישה לאפשר לעצור מפגש עם עורכי דינו. היום יתקיים דיון ערר שהגישו בארגון חוננו

עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד

עשרות חברי כנסת פנו אמש (רביעי) במכתב למפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וראש השב"כ רונן בר, בעקבות איסור המפגש על נפגע הלינץ' בסמוך לאריאל עם עורך דינו. במכתב כותבים חברי הכנסת כי "בשעה זו עצור יהודי ומנוע מפגש עם עורך דין, זאת בשעה שאיש מהפורעים שתקפו את היהודים במקלות ובאבנים לא נעצר. מניעת המפגש היא פגיעה בזכות יסוד חוקתית. אנו דורשים לאפשר לו באופן מיידי מפגש עם עורך דינו" לשון המכתב של חברי הכנסת.

בין חברי הכנסת שחתמו על המכתב ניתן למצוא חברי כנסת מסיעות רבות. בין חברי הכנסת שהצטרפו לקריאה: ח"כ דוד ביטן, ח"כ מיכאל מלכיאל, ח"כ מירי רגב, ח"כ יוסף טייב, ח"כ איתמר בן גביר, ח"כ פטין מולא, ח"כ שלמה קרעי, ח"כ אורית סטרוק, ח"כ גדי יברקן, ח"כ אבי מעוז, ח"כ אתי אטיה, ח"כ עידית סילמן, ח"כ דודי אמסלם ועוד חברי כנסת נוספים.

קריאה זאת מצטרפת לביקורת רבה שנשמעה מצד חברי הכנסת כנגד המניעה מצד המשטרה לאפשר לעצור ייצוג ראוי ולפגוש את עורך דינו. אתמול ניצל ח"כ משה ארבל מש"ס את רשות הדיבור במליאת הכנסת ונאם מעל דוכן כשהוא פונה לשר הביטחון ומהשר לביטחון פנים בבקשה לקבלת תשובות מדוע נאסר על ניצול הלינץ' לפגוש את עורך דינו. כמו כן, שדולת ארץ ישראל בכנסת התייחסו אף הם לנושא ואמרו: "לא יתכן שאף אחד מהערבים משתתפי הלינץ' לא נעצר, והעצור היחיד הוא יהודי שכנראה נאלץ להגן על הילדים המותקפים, ועכשיו אף נמנע ממנו מפגש עם עו"ד".

כזכור, אתמול בצהריים הגיע אזרח, אחד מהניצולים מהלינץ', לתחנת המשטרה באריאל על מנת להעיד ולהגיש תלונה כנגד הפורעים. לתדהמתו, במקום לקבל את עדותו, החליטו במשטרה לעצור אותו ואף אסרו עליו מפגש עם עורך דינו, עו"ד עדי קידר, המייצג אותו מטעם ארגון חוננו.

‏כמו כן, ארגון חוננו עדכן הבוקר כי דיונים בעניינו של ניצול הלינץ׳ שמוחזק כעת בשב״כ יתקיימו היום בשעה 11:30 בבימ״ש המחוזי בירושלים ערר כנגד מניעת המפגש של העצור עם עורך דינו שהוגש אתמול על ידי חוננו שם ייצג את העצור עו"ד דוד הלוי מטעם הארגון. כמו כן, בשעה 13:00 בבימ״ש השלום באשקלון יתקיים דיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של ניצול הלינץ' שם ייצג את העצור עו"ד עדי קידר.

מכתב עו''ד
תלונה במשטרה: ארגון שמאל מסתיר את אופי השימוש בכספי ממשלות זרות
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה