מדהים: האברך שנספה הדביק בסידורו "חזר ממירון, הלך לישון ולא קם"

מדהים: האברך יהונתן חברוני ז"ל שנספה באסון הכבד במירון גזר והדביק במו ידיו קטע מעיתון בו נכתב אודות בחור בן 20 כאשר עלה מירונה לפקוד את הציון הקדוש אך כאשר חזר לביתו - עלה על יצועו וממנו לא קם

מדהים: האברך שנספה הדביק בסידורו "חזר ממירון, הלך לישון ולא קם" חברוני וקטע העיתון על רקע האסון

מדהים: האברך יהונתן חברוני ז"ל שנספה באסון גזר והדביק במו ידיו קטע מעיתון בו נכתב אודות בחור בן 20 כאשר עלה מירונה לפקוד את הציון הקדוש אך כאשר חזר לביתו - עלה על יצועו וממנו לא קם.


האברך הנספה, יהונתן חברוני ז"ל היה מתפלל בסידור מידי יום כאשר לנגד עיניו בחר לשים את קטע העיתון אודות ה'בחור שחזר ממירון'... זאת מיד עם פתיחת הסידור בברכת "אלוקי נשמה", שמהותה הוא הנס האלוקי מידי יום עם החזרת נשמת האדם לגופו,


חברו של יהונתן, העיתונאי דביר עמר סח היום: בניחום אבלים אצל יונתן חברוני ז"ל מהישיבה בגבעת שמואל, המשפחה הציגה לאנשים את הסידור שלו. בו כתב ציטוטים מהעיתון שיעזרו לו לכוון בברכות השחר ולזכור שלקום בבוקר זה לא מובן מאליו. א. מלמד על אישיות ב. מפחיד שדווקא המוות במירון מוזכר.


חברו לספסל הישיבה ברל'ה קרומבי כתב:‏”אח יקר ואהוב. יהונתן חברוני זצ”ל שרק רצה להתפלל אצל רבי שמעון. הכרתי באופן אישי. אברך נפלא וקסום. אלוהים לוקח את הטובים ביותר. לא נתפס”.


ר' יהונתן היה בן 27 מחשובי האברכים בבית המדרש בגבעת שמואל, שם התגורר, הותיר אחריו את משפחתו בהן אשתו ושלושת בנותיו שיבדלו לחיים.

קטעי העיתון בסידורו של יונתן
הדף היומי מסכת יומא דף לח
תיעוד: יו"ט שבועות בחצר הקודש סאווראן‎
מרן ראש הישיבה: "נחפשה דרכינו ונחקורה" • צפו
מרן רה"י בשיחה מיוחדת בעקבות המצב הביטחוני והאסונות • שידור חוזר
הדף היומי מסכת יומא דף לז
רבותנו תקנו לנו ברכות לכל המצוות • הלכה יומית
שְׁלַח רְפוּאָה שְׁלֵמָה: התפללו לרפואת הפצועים באסון הפרנצ'עס
קורע לב: הרוגי האסון מובאים למנוחות
טיש נעילת החג בחצר הקודש סאדיגורה • צפו
הכנסת ספר תורה בקהילת המתמידים • תיעוד מלא