שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה

אפימילק: מערכת הבינה המלאכותית שפיתחנו יכולה לחזות את תפוקת החלב של כל פרה שנה מראש ולאתר מחלות לפני הופעתן

שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה

מערכת בינה מלאכותית שפותחה על ידי מדעני וחוקרי חברת ההייטק אפימילק, יכולה לחזות את תפוקת החלב של כל פרה – שנה מראש. הטכנולוגיה של החברה שממוקמת בקיבוץ אפיקים ומפעילה משרדים גם במרכז הארץ, ׳מנהלת׳ כיום מעל 10 מיליון פרות ברפתות ב-52 מדינות ברחבי העולם.

היקף ההשקעה בפתרונות בינה המלאכותית בתחום החקלאות צפוי לגדול ב-11.2 מיליארד דולר עד שנת 2030 - לעומת 671.6 מיליון דולר בשנת 2019.

"בינה מלאכותית, מונעת על ידי זמינות נתונים גדולים (ביג דטה)״, אומר אורן דרורי, סמנכ"ל ניהול המוצר באפימילק. ״יש לנו כיום הרבה מאוד מידע לגבי כל פרה במערכת שלנו, זאת, תודות לשימוש הגובר בחיישנים שפיתחנו ברפתות ובמתקני החליבה, עלייה בשימוש בתוכנת ניהול עדר, וזמינות נתונים ממספר גדול רפתות, המועלים לענן לניתוח ולימוד ("אימון" של התוכנה)״.

לדברי דרורי, הניתוח הזה חיוני במיוחד בניהול הרפת שכן הוא מאפשר את חיזוי כמות החלב והביצועים הכלכליים של כל פרה. ״הטכנולוגיה שלנו אף מאפשרת לבצע חיזוי של מחלות בשלב שלפני הופעת התסמינים הישירים - שהרי ממש כמו ברפואה בבני אדם, האסטרטגיה היעילה ביותר היא תמיד מניעה״.

לדברי דרורי, רפתות עוברות טרנספורמציה משמעותית בשנים האחרונות. ״כאשר השווקים לוחצים את מחירי החלב כלפי מטה, ושיקולי איכות הסביבה מגבילים את מספר הפרות, יצרני החלב חייבים להיות יעילים מאי פעם. כל פרה צריכה לייצר יותר חלב בעלות נמוכה יותר לליטר עם טביעת רגל פחמנית נמוכה יותר. ככל שהעדרים גדלים, תפקידי החקלאים הופכים ליותר ויותר ניהוליים, מה שמגדיל את הערך הפוטנציאלי של הטכנולוגיה בהן הן משתמשים״.

אפימילק מתמקדת כיום בניהול חכם של רפתות. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות ניהול מתקדמים לרפתות, שכוללים סנסורים חכמים, מערכות ניטור וחיזוי מבוססות בינה מלאכותית, וממשקי ניהול בPC ובסמארטפון. מוצרי החברה משווקים ב-52 מדינות בעולם.

מערכת הבינה המלאכותית על הפרה
פיתוח חדשני מאפשר הובלה של מחטים ניתוחיות מעוקלות לרקמות "נחבאות"
גילוי מוקדם של הפרעת לב העלולה להוביל למצבים קריטיים
מחפשים אנשים באינטרנט? חוקרים פיצחו שיטה יעילה עבורכם
הישג עצום: הודפסו רקמות מהונדסות עם רשת כלי דם מסועפת • צפו
ייצור מים באמצעות חומרים זמינים וזולים
כך ינקו את החלל מהפסולת
לראשונה בעולם: הדפסת תלת-מימד של גידול סרטני שלם ופעיל
ההסבר לתעלומה רבת שנים בייצור מימן
רוצים לעדכן את הגרסה של הרכב? כך זה יתרחש - בקרוב
מדענים מצאו פתרונות יעילים לבעיית שלושת הגופים המפורסמת