ח"כ ינון אזולאי: העיר טבריה זקוקה לחמצן דחוף ולהנשמה

היום (ה') הוקמה במלון חוף גיא בטבריה השדולה למען העיר טבריה בהשתתפות חברי כנסת ממספר סיעות. ח"כ יעקב אשר: "חייבים להרים את העיר על הרגליים". הפרטים המלאים בפנים

ח"כ ינון אזולאי: העיר טבריה זקוקה לחמצן דחוף ולהנשמה בימה - המעודכנים מעדכנים

היום (ה') הוקמה במלון חוף גיא בטבריה השדולה למען העיר טבריה בהשתתפות חברי כנסת ממספר סיעות בכנסת ובינהם מרכז הקואליצה בועדת הכספים ח"כ אופיר כץ מהליכוד, חבר ועדת הכספים ח"כ ינון אזולאי מש"ס, יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר, יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה ויו"ר בשדולה למען הגליל ח"כ אופיר סופר מימינה.

ההשקה היום היא המפגש הראשון לקראת פתיחתה הרשמית של השדולה בכנסת ישראל בהשתתפות יו"ר יריב לוין, חברי כנסת נוספים מסיעות רבות במשכן ואישי ציבור נוספים.

מטרת השדולה היא לקדם ולפתח את העיר טבריה בהיבטים שונים ובהם פיתוח התיירות, התעסוקה, הכלכלה, החינוך ועוד בעיקר לאור הפגיעה הכלכלית האנושה שהעיר ספגה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה.

את חברי הכנסת אירחו שמעון (מוני) מעתוק יו"ר הועדה הממונה טבריה ואבי זנדברג יו"ר התאחדות המלונות בטבריה.

ח"כ אופיר כץ: "כנבחר ציבור שחרט על דגלו את הפעילות למען קידום ופיתוח הפריפריה, כתושב הצפון וכישראלי- אני שמח לחנוך יחד עם חבריי את השדולה למען העיר טבריה.

בתחילת חודש יוני, הגעתי לכאן לפגישה עם נציגי ענף התיירות בעיר, הם סיפרו לי על הקשיים והאתגרים של העיר, ולקחתי על עצמי את האחריות לעזור ולשקם את טבריה.

בימה - המעודכנים מעדכנים

מיד בתום הפגישה, שוחחתי עם יו״ר ועדת הכספים, גפני, ובקשתי ממנו לקיים דיון דחוף על מצב העיר. זמן קצר לאחר מכן קיימנו את הדיון והחלטנו כי תגובש תכנית רב שנתית פרטנית לעיר, שתסייע לפיתוחה ושיקומה.

השדולה הוקמה מתוך רצון אמיתי לממש את הפוטנציאל הטמון בעיר המיוחדת הזו ולהעניק איכות חיים טובה יותר לתושביה.

אני מתחייב להמשיך לפעול לחיזוק העיר מתוך תחושת שליחות עמוקה, ומתוך רצון אמיתי לסייע לעיר לשגשג ולהמשיך להיות אחת מן הערים הבולטות בישראל."

ח"כ עודד פורר אמר: "טבריה צריכה להיות היהלום שבכתר. אין עוד עיר עם כזו היסטוריה ופוטנציאל לא ממומש. כדי לעשות זאת צריך להתאחד סביב הדרישה לתכנית לאומית שתכלול השקעה בתשתיות, מענקים וסיוע לעסקים ומתן תמריצים לתיירות פנים וחוץ. בהשוואה לאילת טבריה מקופחת בפטור ממע"מ, במענקים ובתמריצים לתיירים. הגיע הזמן להשוות את הסיוע ולצאת לדרך חדשה. השדולה תפעל בכנסת ומול הממשלה למימוש החזון".

ח"כ אופיר סופר:״מברך על הקמת השדולה למען טבריה ושמח על העובדה שהדחיפה להקמת השדולה הגיעה מהשטח.

כמי שגר בסמוך לטבריה וצורך חלק נכבד מהשירותים בעיר -אני חי ומרגיש את החשיבות למעורבות וסיוע ממשלתיים לעיר.

בימה - המעודכנים מעדכנים

טבריה נמצאת בקבוצת סיכון כפולה מעצם היותה עיר מרוחקת בפריפריה - ומטבע הדברים עקב משבר המנהיגות הארוך בעיר היא הייתה מהראשונות להיפגע.

ואנחנו חברי כנסת מסיעות שונות - נמשיך להיות כאן לשירותכם באחדות מלאה.

בעוד כשבוע אבקר בעיר טבריה יחד עם ראש השר מיכאל ביטון ויו״ר הוועדה הקרואה בעיר ונבחן כולנו את הנושאים והצרכים השונים בעיר- ונפעל בכל כוחנו לסייע ככל הניתן.״

ח"כ ינון אזולאי:

"העיר טבריה מייצרת תיירות לכל העדות ולכל המגזרים. משרדי הממשלה השונים הבינו שהעיר טבריה זקוקה לחמצן דחוף ולהנשמה ואנחנו חייבים להציל אותה. אני מתחייב כחבר בוועדת הכספים לעשות ככל יכולתי על מנת לסייע. אנחנו חייבים להציל את העיר הזאת למען התושבים, למען העסקים ולמען האחדות של כולנו."

ח"כ יעקב אשר: "כשהייתי ראש עיר בבני ברק הבנתי שמה שחסר לעיר זה באר נפט, קדחנו ומצאנו אותו בצפון העיר שם הקמנו קומפלקס מגדלי משרדים ותעסוקה, שמכניסים היום לקופת העירייה 70 מיליון שקל בשנה, לטבריה יש באר נפט, בדמות התיירות והמלונאות, אנחנו מחויבים לתת כתף כדי להרים את העיר על הרגליים."

בימה - המעודכנים מעדכנים
תביעה בסך 250,000 לחולה קורונה שסיכן את הציבור
שלושה מליון ילדים קיבלו את הכסף. צפו
מענק לכל אזרח - פעימה שנייה (מענק מוגדל למקבלי קצבאות)
ביום ראשון הקרוב מתחילים לזרום המיליארדים "קודם הילדים"
מענק מיוחד ממשרד הבטחון יועבר בימים הקרובים לכפר חב"ד להתמודדות עם הקורונה
נתניהו על אישור המענק: הכסף יגיע לחשבונות הבנק שלכם כבר בתחילת השבוע הבא • צפו
אושר סופית: חלוקת מענקים לאזרחי ישראל
ח"כ מרגי לרשות המסים: לעכב הליכי גבייה לחייבים בשל המצב הכלכלי
סגן שר הפנים הרב בן צור: התוכנית להעברת שדה התעופה מהרצליה היא רעיון מבורך
נשיא המדינה לחרדים: או שתשתלבו או שניוותר מאחור