ח''כ אבוטבול: "כה מזעזע וכולם שותקים!"

ח״כ משה אבוטבול מוחה על המיצג המזעזע במשכן האומנויות של שריפת שם ה׳ המפורש רחמנא ליצלן. ח''כ אבוטבול אמר: ״הייתי מאוד שמח אילו לא הייתה הידיעה הקשה העצו...

ח''כ אבוטבול: "כה מזעזע וכולם שותקים!" ח

ח״כ משה אבוטבול מוחה על המיצג המזעזע במשכן האומנויות של שריפת שם ה׳ המפורש רחמנא ליצלן. ח''כ אבוטבול אמר: ״הייתי מאוד שמח אילו לא הייתה הידיעה הקשה העצובה והמעציבה והמזעזעת שאחה״צ שלחו אלי אזרחים - שבמשכן האומנויות עין חרוד הביאו מיצג של שריפת השם המפורש בר מינן. כה מזעזע וכולם שותקים!"

"בא נדמיין אם חלילה היה מאן דהוא מעז לשרוף את דגל המדינה" הדגים ח''כ אבוטבול לשם השוואה והוסיף: "או אם היו שורפים את ספר הקוראן או את הסידור של אחת מנשות הכותל הרפורמיות.. מיד הייתה קמה זעקה גדולה ומרה. וכאן דממת אלחוט, לא מגנים ולא מוחים.. לפחות תעשו את עצמיכם מזועזעים!".

"שרת החינוך נראה לך שזהו החינוך שטיפחו ההורים היקרים שלנו? שר התרבות הזוהי התרבות הנאורה? האם לנער הזה התפללתי? מצופה ממערכות החינוך והתרבות להתנער ומהר מהזוועה הזו" זעם ח''כ אבוטבול.

עוד הוסיף: "אני מעוניין להשלים את דברי מנאומי הקודם על הרפורמים וסכנתם: שר התפוצות כבר מצהיר שיהיה פתיחות לכל הזרמים ביהדות בר מינן, - הרפורמים והקונסרבטיבים הם לא זרם ביהדות הם עושים זרם ליהדות"...

ח''כ אבוטבול כינה את ח''כ גלעד קריב המייצג את הרפורמים בכנסת בשם ליצן: "גם אם יש להם כאן ליצן שמייצג אותם בכנסת, זה לא מכשיר אותם כזרם חלילה! היהדות האמיתית היא רק המבוססת על פי השולחן הערוך ונושאי כליו. הגיור שלהם זה בדיחה עצובה וזיוף מהותי לכל מה שחז״ל העבירו אלינו".

עוד המשיל את הדברים: "כמשל מובא שהיו קבוצת פושעים שחטאו למלך בחטאים שונים: האחד הצית את שדות המלך, השני שדד בנק של המלוכה, השלישי העלים חלק מהמיסים, הרביעי הלך וזייף את המטבעות של המלוכה בהם חקוקה דמותו של המלך. המלך ברחמיו אחרי הפצרות רבים הסכים לסלוח ולהמתיק את דינם של כולם, חוץ מאותו פושע שזייף את דמותו של המלך על זה אין סליחה וכפרה!"

"הרפורמים ושאר הליצנים מזייפים את היהדות הצרופה ועל זה אין סליחה וכפרה, כי עם כסף ומטבעות מזוייפים אין שימוש ואין מה לעשות חוץ מלהוציא אותם מהמחזור ומחוץ לחוק" קבע ח''כ אבוטבול.

לסיום אמר ח''כ אבוטבול: "ועל מי שמתיימר להיות ראש ממשלה 'מדבר שקר תרחק' או מדוייק יותר ״מדבר בנט תרחק״ אתה מלמד את כולם כי להתקדם בחיים צריך לדרוס ולרמוס את העבר את ההבטחות את הערכים ואת תחנוני הרבנים, ולבעוט בהכל ולהגיע לכס ראש הממשלה.. רמאות מחזיקה זמן מועט, החלה הספירה לאחור״.

הדף היומי מסכת ראש השנה דף ז
הגרי"ח אוהב ציון: זרע שמשון פרשת לך לך
קריאה אישית מאלוקים • פרשת לך לך • צפו
הדף היומי מסכת ראש השנה דף ו
שבע ברכות וסיום מסכת ביצה אצל הגרמ"מ קלוגר • גלריה
כמעט שני מיליון שקלים גויסו לבית הכנסת בהפתעה • גלריה
ימי האהבה והשנאה – המדריך • צפו
פנינה יקרה: המקום של השכינה
אילו חגים טעונים לינה בירושלים? • דף היומי
מסר קצר לפרשת לך לך • הרב אשר וייס