מיליוני שקלים יוחרמו ממחבלים: "נלחמים בצינור הכסף לטרור"

שר הביטחון חתם על צווים לתפיסת כ־10 מיליון ש' שהרש"פ מעבירה למחבלים עם דם על הידיים • גנץ: "נמשיך לפעול נגד כל המעורבים בטרור ולהכות בו בכל דרך אפשרית"

מיליוני שקלים יוחרמו ממחבלים: "נלחמים בצינור הכסף לטרור" מסתערבי מג

ישראל החלה אתמול במבצע להחרמת מיליוני שקלים, שמועברים מהרשות הפלשתינית לחשבונות הפרטיים של אסירים ביטחוניים שהיו מעורבים בפיגועים קשים. כך דווח ב'ישראל היום'.

המבצע הזה מתקיים לאחר ששר הביטחון, בני גנץ, חתם על צווי תפיסה לכ־10 מיליון שקלים מהכספים שמועברים לאסירים. הצווים נחתמו כחלק מהמאבק של מערכת הביטחון בארגוני הטרור, ובתשלומים שהרשות הפלשתינית מעבירה לאסירים ביטחוניים שהיו מעורבים בפעולות טרור.

הכספים שגנץ אישר לתפוס משולמים על ידי הרשות הפלשתינית למחבלים המרצים את עונשם בבתי כלא בישראל, לאסירים משוחררים, וכן למשפחות של אסירים שמקבלות תגמול עבור פעולות טרור שביצעו קרוביהם.

86 אסירים על הכוונת

הצווים נחתמו בעקבות פעילות משותפת של השב"כ, המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון, משטרת ישראל, רשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ויחידת החילוט במשרד המשפטים. הם מופנים כלפי 86 אסירים המרצים את עונשם בבתי הכלא, אסירים משוחררים ובני משפחות של אסירים, בהיקף מצטבר של כ־10 מיליון שקלים. בעקבות זאת, נעשתה אתמול פנייה לבנקים שדרכם מתבצעות ההעברות, או שבהם מחזיקים האסירים ומשפחותיהם חשבונות, בדרישה לתפוס את הכספים. הכספים שנתפסו יועברו לחשבון הבנק של האפוטרופוס הכללי.

בין המחבלים שנגדם הוצאו צווי תפיסה נמצאים אברהים אבו מוך, וליד דקה ואברהים ביאדסה, שרצחו ב־1984 את החייל משה תמם. תמם נחטף מצומת נתניה ונרצח בידי חוליה של ארבעה ערבים־ישראלים מבקה אל־גרבייה, שפעלו בשליחות החזית העממית לשחרור פלשתין.

עם דם על הידיים

צווים הוצאו גם נגד חידר זידאני ואחמד חליל, חברי תא של אל־קעידה מנצרת, שרצחו בנובמבר 2009 את נהג המונית יפים ויינשטיין מנוף הגליל. גם יחיא אגבריה ואברהים אגבריה - חברי התנועה האסלאמית שהיו מעורבים בפברואר 1992 ברצח שלושה חיילים בשטח צבאי ליד רמות מנשה, באירוע המוכר כ"ליל הקלשונים" - נכללים בצווים, וכן אסירים נוספים שהיו מעורבים בביצוע ובתכנון של פיגועי טרור.

המאמץ יימשך בעתיד

זאת הפעם השנייה שבה מבצעת ישראל מהלך כזה לתפיסת כספים של מעורבים בטרור. הפעם הקודמת היתה לפני כמה שנים. במערכת הביטחון הבהירו אתמול כי לא מדובר במבצע חד־פעמי, וכי המאמץ הזה יימשך גם בעתיד. "נמשיך להילחם בצינור הכסף של הטרור ולהכות בו בכל דרך אפשרית, ונמשיך לפעול נגד כל מי שמעורב בטרור, אבל בה בעת נמשיך גם לחזק את הפן האזרחי והכלכלי של תושבי הרשות הפלשתינית שאינם מעורבים בטרור, מתוך רצון ביציבות ובשגשוג", אמר שר הביטחון גנץ.

בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד
שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי
תכננו פיגועים ואף ביצעו: שני בכירים בג'יהאד האסלאמי חוסלו בג'נין
התפתחות דרמטית בחקירת הפיגוע הכפול בירושלים
יירוט מוצלח של מיירט ארוך טווח כנגד מטרה שדימתה טיל שיוט מתקדם
יידה אבנים לעבר רכבים חולפים במזרח ירושלים ונעצר ע"י השוטרים
תיעוד: 11 מבוקשים נעצרו הלילה באוגדת יהודה ושומרון
לוחמים מספרים על המציאות בגזרת חברון: "מתגרים בנו כדי שנגיב"
המפכ"ל שיבח את השוטרים שניטרלו של המחבל: "פעלו כנדרש"
משפחתה עודכנה: מצבה של החיילת שנפגעה - בינוני